Władysławów: Odszedł człowiek historia. Najstarszy druh w OSP Wyszyna

Kazimierz Smoliński

Na wieczną służbę odszedł najstarszy druh w OSP Wyszyna - Kazimierz Smoliński, który na początku 2020 roku obchodził setne urodziny.

Kazimierz Smoliński urodził się 23 stycznia 1920 roku w Wyszynie w gminie Władysławów i tam mieszkał przez całe swoje życie. Od najmłodszych lat służył innym - najpierw jako ministrant, a następnie w 1937 roku wstąpił w szeregi OSP Wyszyna. W czasie wojny działał w szeregach AK. Po wojnie pracował w pobliskiej szkole jako woźny. Wśród uczniów i nauczycieli cieszył się opinią ciepłego i serdecznego człowieka. Cały okres powojenny poświęcił się pracy na rzecz społeczności wyszyńskiej. Nadal kontynuował działalność w OSP Wyszyna, gdzie pełnił funkcje od druha strażaka do gospodarza placówki.

Mimo wieku przychodził na zebrania rozmawia ze strażakami i dzielił się doświadczeniem. Cieszył się, że wielu młodych angażuje się w prace jednostki, zdobywane są środki na zakup nowego sprzętu, remont strażnicy, istnieje również współpraca z mieszkańcami i ze szkołą. Pan Kazimierz spędził 83 lata w szeregach OSP Wyszyna i zaliczył się do grona najstarszych druhów w powiecie tureckim. Niech święty Florian ma go w swojej opiece.

Urzędują w jednym budynku, a rozmawiają przez … Fa...
3 konkretne opcje na wsparcie świątecznego budżetu

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 26 listopada 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.