Władysławów: Patriotyczna msza i kwiaty „Tym, co za Ojczyznę”

Władysławów

„Witaj maj, piękny maj, u Polaków błogi raj.” Takie słowa można usłyszeć w jednym z popularnych utworów patriotycznych napisanych na pamiątkę uchwalenia w 1791 roku przez Sejm Wielki Konstytucji 3. Maja. W tym roku w trakcie obchodów tego wydarzenia w miastach i wsiach zabranie wiwatów i dużych uroczystości. Również i we Władysławowie postawiono na symboliczne upamiętnienie tego ważnego dla historii kraju momentu.

- W związku z pandemią COVID-19 i troską o bezpieczeństwo oraz zdrowie mieszkańców gminy Władysławów obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja, będą miały charakter odmienny z uwzględnieniem obowiązujących obostrzeń i reżimu sanitarnego – było można przeczytać na oficjalnym plakacie Urzędu Gminy Władysławów informującym o przebiegu tegorocznych uroczystości.

Święto uchwalenia Konstytucji we Władysławowie rozpoczęło się 3 maja – podobnie jak na terenie innych samorządów powiatu tureckiego – patriotyczną mszą świętą odprawioną w intencji Ojczyzny o godz. 12.00 w parafii pw. św. Michała Archanioła w Russocicach. Z uwagi na ograniczenia liczbę wiernych w świątyniach wzięła w nim udział ograniczona ilość osób. Wśród nich znaleźli się jednak Wójt Gminy Elżbieta Klanowska i przewodnicząca Rady Gminy Krystyna Michalak.

Po zakończonej eucharystii wydarzenie przeniosło się na miejscowy rynek. Tam pod pomnikiem-obeliskiem „Tym, co za Ojczyznę…” samorządowcy z gminy Władysławów i przedstawiciele innych organizacji złożyli kwiaty. Tym symbolicznym gestem zaakcentowali w pamięci społeczeństwa Narodowe Święto Konstytucji 3. Maja.
Brudzew: Mszą świętą i kwiatami uczcili Konstytucj...
Tuliszków: 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 01 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.