Władysławów: Pełen muzyki i optymizmu Dzień Seniora

Dzień Seniora

Dzień Seniora to wyjątkowe święto, w którym w sposób szczególny podkreślamy jego wartościową rolę w społeczeństwie. Seniorzy to osoby, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną, głęboką miłość i mądrość, jakimi obdarzają młodsze pokolenia. To oni zazwyczaj kultywują i pielęgnują w rodzinnych domach obrzędy i tradycje, niosą ciepło oraz zrozumienie.

Dnia 27 października 2022 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury we Władysławowie świętowano Ogólnopolski Dzień Seniora. Na wstępie przybyłych gości i bohaterów spotkania ciepło i mile powitał Pan Krzysztof Owczarek – Dyrektor GOK-u.

Z serdecznymi życzeniami zdrowia, pomyślności, radości, zrozumienia i szacunku, życzliwości ze strony otoczenia i uśmiechu na twarzy, przybyli zaproszeni goście Wójt Gminy Elżbieta Klanowska, Sekretarz Gminy Anna Feliks oraz Skarbnik Gminy Marzena Ressel.

Pani Wójt w swoim okolicznościowym wystąpieniu podkreśliła rolę seniorów w kształtowaniu i wychowywaniu młodego pokolenia. Seniorzy to skarbnica ogromnej wiedzy i doświadczenia życiowego, strażnicy tradycji religijnych, patriotycznych, kulturalnych oraz rodzinnych. Wartości i polskie tradycje, które przez lata były i są dla seniorów drogowskazami stały się wzorem do naśladowania przez młodsze pokolenia. Godna podziwu jest seniorska chęć spotkań, wymiany poglądów, doświadczeń, niekończących się rozmów, ale co najważniejsze ich optymizm, pogoda ducha i radość z każdej przeżytej chwili.

Z przemówieniem okazjonalnym wystąpiła także Przewodnicząca Klubu Seniora we Władysławowie – Pani Zenona Krych.

Uroczystość uświetniły występy zespołów działających przy Gminnym Ośrodku Kultury ,,Seniorskie Nuty” oraz ,,Wyszynianki”, które swoim repertuarem muzycznym oczarowały zgromadzoną publiczność i dostarczyły wiele radości, a także były zalążkiem wspaniałej zabawy tanecznej, w trakcie której seniorzy oraz zaproszeni goście udowodnili, że potrafią fantastycznie się bawić, a słowo ,,nuda” dla nich nie istnieje.

Spotkanie przebiegło w przyjaznej i serdecznej atmosferze. Było okazją nie tylko do wspólnej zabawy, lecz także do rozmów i wspomnień.

źródło: wladyslawow.pl

Kawęczyn: Podatki od transportu jedne z najniższyc...
Jak zadbać o bezpieczeństwo podczas Wszystkich Świ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 08 grudnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.