Władysławów: Piknik z charytatywnym przesłaniem dla małego Huberta

Wladyslawow piknik dla huberta
Mały Hubert od urodzenia jest dzielnym wojownikiem. Każdego dnia walczy wraz z najbliższymi o swoje zdrowie. Aby wesprzeć rodzinę chłopca we Władysławowie zorganizowano piknik charytatywny z mnóstwem atrakcji.
 
Wszyscy, którzy zdecydowali się spędzić ostatnie wakacyjne popołudnie we Władysławowie mieli okazję wesprzeć rodzinę Huberta, a przy okazji wspaniale się bawić. Najwięcej niespodzianek czekało na najmłodszych uczestników pikniku. Były dmuchane zjeżdżalnie, kolorowe warkocze i malowanie twarzy. Swój sprzęt zaprezentowała także Ochotnicza Straż Pożarna z Władysławowa, a na scenie zagościli młodzi lokalni artyści. Nie zabrakło także charytatywnej loterii fantowej i licytacji gadżetów. Dużą popularnością cieszyły się też stoiska gastronomiczne z pysznościami oraz przejażdżki konne. Z każdą godziną do puszek wolontariuszy trafiało coraz więcej datków. 
 
Sześcioletni Hubert Frankowski ma niezwykłą moc. Jego życie nie jest bowiem takie, jak rówieśników. Chłopiec choruje na encefalopatię, a jego stan wymaga specjalistycznych terapii i rehabilitacji. Hubert zachorował na skutek komplikacji okołoporodowych i cierpi najprawdopodobniej także na chorobę genetyczną, która w znaczny sposób spowalnia jego rozwój, a której współczesna medycyna nie jest w stanie zdiagnozować. Jej efekt to opóźnienie rozwoju psychoruchowego i zaburzenia napięcia mięśniowego. Codzienność małego Huberta to rehabilitacja i leczenie, które wymagają dużych nakładów finansowych. Właśnie dlatego tak ważna jest bezinteresowna pomoc, którą zechcieli ofiarować mieszkańcy gminy Władysławów.
Turek: Państwowa Szkoła Muzyczna rozpoczęła jubile...
Szczególna inauguracja roku szkolnego
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 13 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.