Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Władysławów: PiS odkrywa wyborcze karty. Elżbieta Klanowska powalczy o reelekcję

Władysławów

O aktualnej sytuacji politycznej i zbliżających się wyborach samorządowych rozmawiano we Władysławowie podczas spotkania z Marleną Maląg, byłą minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Była to także doskonała okazja do zaprezentowania kandydatów, którzy z ramienia Prawa i Sprawiedliwości wystartują w najbliższych wyborach samorządowych.

Zebranych powitała wójt Elżbieta Klanowska, a następnie głos zabrał poseł Ryszard Bartosik, podkreślając, że choć obecnie parlamentarzyści PiS pracują w opozycji, to wciąż pozostają bardzo aktywni. Marlena Maląg w swoim wystąpieniu zwróciła uwagę na to, ile udało się osiągnąć podczas rządów Prawa i Sprawiedliwości, przypominając o programach takich jak 500+, Maluch+ czy Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Posłanka zwróciła też uwagę na to, że obecna sytuacja polityczna jest dla naszego kraju.

- Z tych stu konkretów zapowiadanych nic nie jest zrealizowane, poza rozliczaniem. Zapowiadane są komisje śledcze i cały czas jest zamieszanie. To, co przed nami to wielka niewiadoma i zagrożenie równomiernego, dynamicznego rozwoju naszego kraju - mówiła Marlena Maląg.

Ryszard Bartosik z kolei odniósł się do samorządów powiatowych.

- Zależy nam na dalszej współpracy pomiędzy samorządami gminnymi, a samorządem powiatowym. Ta współpraca dotychczas była bardzo efektywna i to widać we wszystkich gminach, dzięki temu, że mieliśmy wpływ na samorząd powiatowy - zaznaczał parlamentarzysta, zwracając się do obecnych na sali radnych powiatu tureckiego.

Podczas spotkania Elżbieta Klanowska ogłosiła oficjalnie, że zamierza po raz kolejny ubiegać się o fotel wójta gminy Władysławów.

- Moim celem jest kontynuowanie pozytywnych zmian w naszej gminie. Z częścią rady, która jest gwarantem wiedzy i doświadczenia, a także z nowymi radnymi, którzy mają świeże pomysły i wiele planów na rozwój będziemy dalej zmieniać oblicze naszej gminy. Ostatnie pięć lat było trudne. Covid, pandemia, szczepienia, wojna w Ukrainie - było nam trudno pracować, ale dzięki programom rządowym udało się zrealizować ogrom inwestycji, które przez dziesięciolecia były w naszych planach i strategiach - zaznaczała Elżbieta Klanowska.

Zebrani poznali także osoby, które z list PiS ubiegać się będą o mandat radnych na terenie gminy.

Są to Krystyna Michalak, Andrzej Maciaszek, Krystyna Walczak, Dariusz Bartczak, Paweł Patan, Zbigniew Kacprzak, Dorota Prusinowska, Marcin Zaroda, Maciej Małolepszy oraz Miłosz Lasek.

422640723 895855282282603 2374037222840147441 n

Wspomnienia Tadeusza Miłobędzkiego- Nowa książka o...
Przykona: Umowa na nowe zadanie sportowe podpisana

Podobne wpisy

 

Komentarze 4

Gość - dera w środa, 21 lutego 2024 17:42

W końcu normalność a nie ukrywanie się pod niezależnymi czy łączy nas Turek. Panie Ryszardzie w końcu Pan się pojawił na zdjęciu. Gratuluje wygląda Pan świetnie

W końcu normalność a nie ukrywanie się pod niezależnymi czy łączy nas Turek. Panie Ryszardzie w końcu Pan się pojawił na zdjęciu. Gratuluje wygląda Pan świetnie
Gość - No to jak? w wtorek, 20 lutego 2024 18:07

A gdzie reszta PiSanek, Kałużny, Szewczyński, Smak, Sobczak, Papierkowski .... Co się chyba mocno pozmieniało, czy nie ?

A gdzie reszta PiSanek, Kałużny, Szewczyński, Smak, Sobczak, Papierkowski .... Co się chyba mocno pozmieniało, czy nie ?
Gość - Ja w wtorek, 20 lutego 2024 17:25

A kiedy Malanów panie pośle

A kiedy Malanów panie pośle
Gość - Mieszkaniec w wtorek, 20 lutego 2024 14:03

Przynajmniej Pani Wójt nie wyrzekła się przynależności partyjnej, a nie jak Ci np. Łączy nas Turek.

Przynajmniej Pani Wójt nie wyrzekła się przynależności partyjnej, a nie jak Ci np. Łączy nas Turek.
Gość
wtorek, 16 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.