Władysławów: Plony zebrane i pobłogosławione. Czas na zabawę

Dozynki w gminie Władysławow
To był trudny rok dla rolników, także tych z gminy Władysławów. Tym większa była radość z zebranych plonów. Za udane żniwa dziękowano podczas uroczystych dożynek, których gospodarzem tym razem było sołectwo Skarbki. 
 
 
Dożynki Gminno-Parafialne w Skarbkach rozpoczęły się od mszy świętej dziękczynnej. Mieszkańcy gminy Władysławów podziękowali za plony, w procesji z darami niosąc owoce i chleby. Cześć obrzędowa Święta Plonów rozpoczęła się nietypowo, bo zamiast korowodu z dożynkowymi wieńcami, na plac wjechały maszyny rolnicze, a tuż za nimi - klasyki motoryzacji. Następnie delegacja przekazała na ręce pani wójt okazały wieniec, a starostowie - Halina Wróblewska z Milinowa oraz Jan Łysiak vel Kempiński z Leoni wręczyli okazały bochen chleba, który następnie podzielono pomiędzy wszystkich obecnych. Nie da się ukryć, że obecny rok był dla rolników szczególnie ciężki. - Ten rok nie należał do łatwych. Dotkliwa susza sprawiła, że nie wszędzie udało się zebrać plony, a te  zebrane są znacznie uboższe od tych, jakie byśmy oczekiwali. Podziękujmy jednak za to, co udało się rolnikom zebrać z pól mimo różnych przeciwieństw - mówiła wójt gminy Władysławów w swoim okolicznościowym wystąpieniu. Dożynki to także doskonały czas, aby wyróżniających się rolników z terenu gminy docenić. Specjalne nagroy wręczyła im pani wójt. 

 

Jak co roku podczas uroczystości było kolorowo, smacznie i muzycznie. Na scenie prezentowali się lokalni wykonawcy, zespoły folklorystyczne, dziecięce, a także Kapela Zza Roga i Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Władysławowa. Nie zabrakło też loterii fantowej, w której każdy los był wygrany i pysznych domowych wypieków. 

 

Tuliszków: Podwójne święto - dożynki i strażacka j...
Szkoły w gminie Brudzew gotowe na nowy rok szkolny

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 16 październik 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.