Władysławów: Podróż przez pontyfikat papieża Polaka

wladyslawow koncert papieski
W podróży przez pontyfikat papieża Polaka, św. Jana Pawła II wzięli udział wszyscy ci, którzy w sobotni (5 października) wieczór pojawili się w sali Domu Parafialnego w Russocicach. Nie brakowało wzruszających momentów, opisujących dzieje papieża pielgrzyma. 
 
Koncert z okazji 41. rocznicy wstąpienia Jana Pawła II na Stolicę Piotrową był jednocześnie inauguracją obchodów Dni Papieskich w całej parafii. Wszyscy obecni mieli okazję przypomnieć sobie jak ważną i kochaną przez wszystkich postacią był papież Polak. Jego życie sprawiło, że - jak mówił proboszcz parafii Russocice ks. Sławomir Świerad Pettke, dziś możemy być dumni z tego, że należymy do tego narodu, spośród którego wywodzi się ktoś tak wybitny i niezwykły. 
 
W części artystycznej uczniowie Szkoły Podstawowej we Władysławowie przedstawili dzieje pontyfikatu św. Jana Pawła II, jego pielgrzymki i wizyty w kraju. Do ukochany przez papież gór przeniosła natomiast wszystkich kapela Jontki. Na zakończenie nie mogło zabraknąć oczywiście wadowickich kremówek. 
Wideo: Przeżyła piekło obozu i cudem ocalała. Hist...
Wzięliśmy odpowiedzialność za stan szpitala, czyli...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 19 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.