Władysławów: Ponad 100 000 na sprzęt dla SP ZOZ

SP ZOZ Turek

Gmina Władysławów wesprze powiat turecki kwotą 105 000 zł. Pieniądze to zostaną przeznaczone na zakup tomografu oraz respiratora dla SP ZOZ w Turku.

Podobnie jak pozostałe samorządu z powiatu tureckiego, również gmina Władysławów zdecydowała o przekazaniu środków, które pozwolą na zakup sprzętu dla turkowskiego szpitala. Radni podczas ostatniej sesji (31 marca) podjęli uchwałę dotyczącą przekazania kwoty 100 000 zł na zakup tomografu wraz z adaptacja pomieszczeń na potrzeby pracowni tomografii komputerowej. W uzasadnieniu do uchwały podkreślono, że zakup urządzenia znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców gminy i stworzy warunki do prawidłowej diagnostyki pacjentów.

Kwotę pięciu tysięcy złotych przekazano natomiast na zakup respiratora stacjonarno-transportowego dla potrzeb SP ZOZ w Turku. Sprzęt ten jest niezwykle potrzebny w aktualnej sytuacji zagrożenia koronawirusem, szczególnie, że turkowski szpital został wyznaczony do zabezpieczenia transportem sanitarnym osób zarażonych bądź podejrzewanych o zarażenie.

Władysławów: Gmina będzie wspierać najzdolniejszyc...
Wybielanie skóry coraz popularniejsze

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 05 grudzień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.