Władysławów: Pontyfikat Jana Pawła II pisany muzyką

Pontyfikat Jana Pawła II

W muzyczną podróż przez wyjątkowy pontyfikat papieża Polaka Jana Pawła II zabrała zgromadzonych wiernych Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Władysławowa, podczas koncertu, który miał miejsce w kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Russocicach.

Koncert rozpoczął się od hymnu ogólnopolskiego spotkania młodych „Nie lękajcie się" napisanego przez Piotra Pałkę. Wśród pieśni wykonanych przez orkiestrę znalazł się utwór „Abba Ojcze”, do którego muzykę skomponował Jacek Sykulski, dzisiaj wybitny dyrygent, a słowa napisał ojciec Jan Góra. Nie zabrakło również kompozycji stworzonych przez Marco Frisinę, włoskiego kompozytora, dyrygenta, a także księdza - prałata honorowego Jego Świątobliwości. Autorem aranżacji utworów zaprezentowanych podczas koncertu był kapelmistrz władysławowskiej orkiestry - Andrzej Kujawa.

Nie mogło również zabraknąć ukochanej pieśni Jana Pawła II - Barki. W 2002 r. po zakończeniu mszy na krakowskich Błoniach, gdy zgromadzeni zaśpiewali "Barkę", papież jeszcze raz zwrócił się do wiernych i podkreślił, że właśnie ta pieśń prowadziła go przed laty z ojczyzny.


ZE PAK chce wspierać zwalnianych pracowników
Akcja „Prezent pod choinkę” również w Turku

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 08 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.