Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Władysławów: Przed wyborami zabrakło wójta i zastępcy

Sesja Władysławów

Nie była to co prawda ostatnia w tej kadencji sesja rady gminy Władysławów, ale ostatnia przed niedzielnymi wyborami. Zabrakło na niej zarówno wójta Krzysztofa Zająca jak i jego zastępcy.

Brak włodarzy wzbudził pewne niepokoje wśród radnych jeszcze przed przystąpieniem do podejmowania uchwał. W punkcie dotyczącym zapytań radny Zbigniew Kusz zapytał wprost kogo pytać, skoro interpelacje kieruje się do wójta, a ten jest nieobecny? Z odpowiedzią pospieszyła przewodnicząca rady wyjaśniając, że interpelacje zostaną przekazane i w ciągu 14 dni udzielona będzie odpowiedź.

- Współpraca się układała tak jak się układała, wypadałoby rękę podać. Pasowałoby żeby ktoś był z tych głównych władz tej gminny - stwierdził radny Kusz. Romuald Milling postanowił natomiast przypomnieć pani skarbnik i zastępcy przewodniczącego Maciejowi Czai o pewnej obietnicy. - Kiedy te cztery lampy na ul. Chrobrego będą zamontowane? Na początku tego roku Maciej Czaja powiedział: „Roman będziesz miał to zrealizowane”. Maciej, jesteś niewiarygodny! - mówił Pani skarbnik, która stwierdziła jedynie lakonicznie, że nie ma takiego zadania, więc nie ma co mówić o realizacji, zaś wspomniany zastępca przewodniczącej rady odpowiedział, że takie obietnicy sobie nie przypomina.

Z racji tego, że uchwały omówiono szczegółowo na komisji podczas sesji ich przyjęcie stało się - jak to zwykło bywać we Władysławowie - jedynie formalnością. Przyjęto m.in. sprawozdanie z wykonania budżetu za pierwsze półrocze, do którego Regionalna Izba Obrachunkowa nie miała uwag i zmieniono statut gminy, wprowadzając komisję skarg i wniosków. Wyrażono również opinię co do wysokości cen za odzysk i unieszkodliwianie odpadów komunalnych w 2019 roku, pozostawiając stawki na dotychczasowym poziomie.

Festiwal próśb rozpoczął się w punkcie dotyczącym wolnych wniosków. OSP Natalia zwróciła się z prośbą o zabezpieczenie funduszy na zakup nowego samochodu, OSP Chylin o zagwarantowanie 12 tys. zł na zakup umundurowania specjalistycznego dla strażaków biorących udział w akcjach ratunkowych i o 20 tys. zł na wymianę ogrodzenia budynku świetlicy. Oprócz tego szkoła w Wyszynie prosi o pieniądze na utworzenie sali integracji sensorycznej. Potrzebne jest 25 tys. zł, a na ten cel obecnie udało się zebrać 5425 zł. O dotację celową wnosi natomiast żłobek TUPTUŚ w Russocicach - jedyna taka placówka w gminie - dotacja w wysokości 4000 zł miesięcznie pozwoli zachować dotychczasową stawkę, którą rodzice ponoszą za pobyt dziecka na poziomi 550 zł.

Następnie prezentację dotyczącą uregulowania cieków wodnych na terenie gminy przedstawiła Małgorzata Stefko, która od długiego czasu stara się, aby stosunki wodne po obecności kopalni zostały przywrócone do pierwotnego stanu. Wątpliwości w tym zakresie rozwiewał także Jan Bartczak, dyrektor zarządu Zlewni w Kole. Po długiej dyskusji, która jednak nie wyczerpała tematu przyszedł czas na przyjemniejszą część. Przewodnicząca rady gminy Krystyna Michalak podziękowała radnym za ich pracę przez ostatnie cztery lata wręczając im upominki.

Sprawdź gdzie możesz oddać swój głos w wyborach sa...
„Marzenia się spełniają…”, czyli PiS na ostatniej ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.