Władysławów: Rada przyjęła nowe stawki za odbiór śmieci

Śmieci Władysławów

Wysokość opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi na przyszły rok to problem, z którym przyszło się zmierzyć niemal wszystkim samorządom. Nie wszystkim udaję wypracować kompromis. We Władysławowie jednak rada była niemal stuprocentowo jednomyślna jeśli chodzi o przygotowane na nadzwyczajną sesję uchwały.

Radni podczas posiedzenia komisji zdecydowali, aby stawki, choć wyższe niż dotychczas, obniżyć w stosunku do tych, jakie wcześniej zaproponowano. Wniosek komisji został przegłosowany i tym sposobem mieszkańcy gminy za segregowane odpady zapłacą 15 zł, za niesegregowane natomiast dwa razy więcej. Na ulgę mogą liczyć ci, którzy kompostować będą odpady bio w przydomowych kompostownikach. Oni zapłacą za odbiór śmieci 13 zł. Nowe stawki rani przyjęli jednogłośnie.

Od 1 stycznia mieszkańcy będą również musieli złożyć nowe deklaracje. Będzie je można składać zarówno w formie papierowej, którą należy dostarczyć do siedziby Urzędu Gminy Władysławów, za pośrednictwem palcówki pocztowej lub operatora pocztowego, ale też w formie elektronicznej: za pomocą Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej.

W milczącym marszu uczcili rocznicę wprowadzenia s...
Świąteczne spotkanie Tureckiej Izby Gospodarczej, ...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Piotr w sobota, 14 grudzień 2019 07:22

To jaka jest procentowa skala podwyżki w stosunku do starej opłaty z 2019 ???!!

To jaka jest procentowa skala podwyżki w stosunku do starej opłaty z 2019 ???!!
Gość
niedziela, 05 kwiecień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.