Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Władysławów: Radni apelują o wydłużenie czasu na wymianę „kopciuchów”

1 stycznia minął czas na wymianę
Od 1 stycznia 2024 r. mieszkańcy Wielkopolski powinni przestać korzystać z pieców bezklasowych, czyli tzw. kopciuchów. Pod koniec ubiegłego roku radni gminy Władysławów wystosowali do sejmiku województwa apel o wydłużenie tego terminu. 
 
Uchwały antysmogowe, które mają na celu poprawę jakości powietrza, zostały przyjęte przez Sejmik Województwa Wielkopolskiego już w 2017 roku. Na ich mocy wprowadzono ograniczenia związane ze stosowaniem najgorszej jakości paliw stałych używanych do ogrzewania. Wyznaczono także terminy, do których należy wymienić określone rodzaje instalacji. Przepisy nakładały obowiązek wymiany starych bezklasowych kotłów na węgiel i drewno do końca 2023 roku oraz kominków i pieców kaflowych do końca 2025 roku. Rada gminy Władysławów postanowiła podjąć apel i zwrócić się do sejmiku województwa wielkopolskiego o zmianę tych terminów w związku z niestabilną sytuacją ekonomiczną i polityczną , zaburzeniami na rynku paliw, a także niejasnymi wytycznymi Unii Europejskiej w kwestii wykorzystywania paliw. Dodatkowo w uzasadnieniu do apelu podkreślono sytuację ekonomiczną mieszkańców gminy Władysławów oraz niewłaściwą dostępnością środków opałowych. 
 
Główną przesłanką wydłużenia terminów wymiany starych kotłów jest to, że mieszkańcy nie posiadają wystarczających środków na wymianę pieców, a procedura ta wymaga dłuższego czasu.
Policjanci z Kalisza poszukują zaginionego Henryka...
„Zawsze trzeba wiedzieć, kiedy kończy się jakiś et...

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - Stanisław w czwartek, 04 stycznia 2024 20:10

Co2 jest wbrew pozorom bardzo potrzebny przyrodzie, zwłaszcza roślinom.
W przeszłości na Ziemi było znacznie więcej Co2.
Nie jest on winien ocieplaniu się klimatu.

Co2 jest wbrew pozorom bardzo potrzebny przyrodzie, zwłaszcza roślinom. W przeszłości na Ziemi było znacznie więcej Co2. Nie jest on winien ocieplaniu się klimatu.
Gość - antypisior w piątek, 05 stycznia 2024 10:42

Czyli co wina Tuska?

Czyli co wina Tuska? ;)
Gość - Przyszła wujtowa w czwartek, 04 stycznia 2024 13:28

A ja apeluje do was niestartujcie w kwietniowych wyborach i nie przynoście tej gminie wstydu ludzie mają dość waszej buty,ignoranctwa,dbania o własny interes i pociotków wam zależy tylko na kasie a nie dobru mieszkańców

A ja apeluje do was niestartujcie w kwietniowych wyborach i nie przynoście tej gminie wstydu ludzie mają dość waszej buty,ignoranctwa,dbania o własny interes i pociotków wam zależy tylko na kasie a nie dobru mieszkańców
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.