Władysławów: Radni jednogłośnie poparli budżet na 2020 rok

Sesja Rady Gminy Władysławów

Radni gminy Władysławów okazali się wyjątkowo jednomyślni jeśli chodzi o kwestie związane z przyszłorocznymi finansami. Budżet na 2020 rok przyjęto bez dyskusji. Największym wydatkiem w gminnej kasie będzie oświata.

Przyszłoroczne dochody gminy ustalono w kwocie 39,5 mln zł, natomiast wydatki zapisano w budżecie na poziomie blisko 37,7 mln zł, w tym wydatki majątkowe w wysokości niespełna 1,6 mln zł. Nadwyżka budżetu zostanie przeznaczona na spłatę kredytów i pożyczek.

Największą kwotę po stronie wydatków samorządu gminy Władysławów pochłonie w przyszłym roku oświata, na którą w budżecie zapisano aż 15,9 mln zł. Do subwencji z własnej kieszeni gmina będzie musiała dołożyć aż 6,8 mln zł.

Wśród inwestycji zaplanowanych na 2020 rok znalazły się te związane z infrastrukturą wodociągową i sanitarną, jak chociażby przebudowa sieci wodociągowej Kuny - Stara Wieś, remont sieci wodociągowej w miejscowościach Mariantów-Żdżarki, Polichno, Międzylesie i Małoszyna, rozbudowa sieci dowociągowej w Natali i Mariantowie. W ramach inwestycji drogowych planuje się budowę dróg dojazdowych w Chylinie, Natalii, Wandowie, a także budowę drogi w Russocicach-Malinie i Olesinie i ulic Bolesława Chrobrego, Jana III Sobieskiego oraz Stanisława Poniatowskiego w Wyszynie wraz z odwodnieniem. Gmina zamierza także przebudować drogę gminną z Tarnowskiego Młyna do Chylina. Budowę oświetlenia zaplanowano pomiędzy Chylinem a Tarnowskim Młynem oraz w miejscowościach Jabłonna, Russocice i Skarbki. W budżecie ujęto także środki na stworzenie Otwartej Strefy Aktywności w Małoszynie i budowę miasteczka ruchu drogowego wraz z ogólnodostępną infrastrukturą sportowo-rekreacyjną.

Radni nie mieli uwag do projektu budżetu i jednogłośnie przyjęli uchwałę budżetową na 2020 rok. Wójt Elżbieta Klanowska podziękowała wszystkim radnym i pracownikom Urzędu Gminy za pracę nad planem przyszłorocznych finansów gminy.

Budżet powiatu tureckiego przyjęty jednogłośnie. G...
Brudzew: Brudzewskie metody rozwiązywania problemó...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - kama w poniedziałek, 30 grudzień 2019 23:19

Dziwny ten komentarz, jakiś zawistny taki. Czytałam artykuł i każda praktycznie wieś coś dostanie. Chyba to ktoś z Władysławowa był.

Dziwny ten komentarz, jakiś zawistny taki. Czytałam artykuł i każda praktycznie wieś coś dostanie. Chyba to ktoś z Władysławowa był.
Gość - Gosc w poniedziałek, 30 grudzień 2019 22:48

Chylin dobrze idzie jeszcze troszkę i tam Urząd Gminy przeniosą i JRG utworzą

Chylin dobrze idzie jeszcze troszkę i tam Urząd Gminy przeniosą i JRG utworzą :D
Gość
niedziela, 20 wrzesień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.