Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Władysławów: Radni przeciwko drastycznym podwyżkom opłat za utylizację odpadów

Sesja Władysławów

Bez głosu sprzeciwu wszyscy radni gminy Władysławów obecni na wtorkowej (26 października) sesji wyrazili negatywną opinię wobec planowanych podwyżek stawek za odzysk i unieszkodliwianie odpadów komunalnych w MZGOK w Koninie.

Stawki za odzysk i zagospodarowanie frakcji odpadów komunalnych, przedstawione przez MZGOK Konin w przedłożonej propozycji cennika na rok 2022 ulegają dość istotnym zmianom w stosunku do roku bieżącego poprzez wzrost stawek za zagospodarowanie frakcji segregowanych. Papier i tektura zdrożeć mają z 1,00 zł /1 Mg na 25,00 zł/ 1Mg, szkło z 1,00 zł/1 Mg na 10,00 zł /1 Mg, zaś największy wzrost cen dotyczy tworzyw sztucznych z 1,00zł /1 Mg na 75,00 zł /1Mg. Więcej trzeba byłoby zapłacić również za utylizację popiołu - zamiast 129,00/1 Mg cena od nowego roku według propozycji ma wynosić 150,00 zł /1 Mg. Według szacunków, taka podwyżka dla gminy Władysławów skutkowałaby wzrostem rocznych opłat za zagospodarowanie odpadów o blisko 37 tys. zł.

Zmieniono również harmonogram odbioru odpadów papierowych, które będą zabierane od mieszkańców nie dwa, ale trzy razy w roku. Jak wyjaśniała wójt Elżbieta Klanowska, zmiana podyktowana jest tym zgłoszeniami od mieszkańców, którzy twierdzili, że zbyt mała częstotliwość odbioru powoduje zaleganie papierowych śmieci w ich domach. Taka zmiana będzie jednak odzwierciedlenie w wyliczeniu kwoty, którą trzeba będzie zapłacić a odbiór śmieci.


Zapal znicz pamięci
Wideo: Policyjna eskorta do szpitala

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Bezradni w środa, 27 października 2021 12:06

Przypominamy mieszkańcom Władysławowa ,że to ich ukochany PiS dziesięciokrotnie podniósł opłatę środowiskową ,która ma olbrzymi wpływ na cenę wywozu śmieci.

Przypominamy mieszkańcom Władysławowa ,że to ich ukochany PiS dziesięciokrotnie podniósł opłatę środowiskową ,która ma olbrzymi wpływ na cenę wywozu śmieci.
Gość
piątek, 21 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.