Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Władysławów: Rekordowy budżet na inwestycje przyjęty jednogłośnie

Władysławów

W czwartek, 28 grudnia radni gminy Władysławów przyjęli budżet na 2024 rok. Jak podkreśliła wójt Elżbieta Klanowska, jest on rekordowy pod względem kwoty, jaka została zabezpieczona na zadania inwestycyjne.

-Od początku kadencji postawiłam na rozwój gminy i współpracę z radą gminy i to owocuje. Budżet jest rekordowy jeśli chodzi o inwestycje. Kwota 35 mln zł to rekord w naszej gminie. Co prawda kredyt jaki planujemy jest olbrzymi, bo prognozowane jest 10 mln zł. Przez ostatnie pięć lat nie zaciągaliśmy kredytów , aby mieć na tyle dobrą sytuację i móc go zaciągnąć w tym roku, kiedy to będziemy budować oczyszczalnię. To zadanie priorytetowe dla całej społeczności naszej gminy. Dziękuję za współpracę, bo gdyby nie nasza zgoda, to nie zaowocowałoby to inwestycjami. Każdy kolejny rok był korzystniejszy dla naszej gminy. Dziś w dochodach mamy 23 mln zł z programów rządowych, świadczy to o tym, że wszyscy pracowaliśmy bardzo intensywnie i bardzo owocnie - mówiła podczas sesji budżetowej wójt Elżbieta Klanowska.

Przyszłoroczne dochody budżetu gminy Władysławów to łącznie kwota 64,5 mln zł, wydatki natomiast to kwota ponad 75 mln zł, w tym na zadania majątkowe zaplanowano niemal 35 mln zł. Poza wspomnianą już budową nowej oczyszczalni ścieków, będą to m.in. inwestycje związane z budową chodników czy też remontami świetlic wiejskich.

Świąteczno-noworoczna sesja w gminie Turek, czyli ...
Szukasz pracy? Te osoby bez problemów znajdą ją w ...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Edek w piątek, 29 grudnia 2023 20:21

Bartosik beż wladzy

Bartosik beż wladzy
Gość
wtorek, 21 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.