Władysławów: Rozmowy o najważniejszych sprawach sołectw

Narada sołtysów gminy Władysławów
O potrzebach i problemach poszczególnych sołectw, ale też organizacji wydarzeń oraz realizowanych inwestycjach i zadaniach rozmawiano podczas spotkania z Sołtysami, które w czwartek, tj. 7 lipca 2022 r. zorganizowano w Urzędzie Gminy we Władysławowie. 
 
 
Spotkania z Sołtysami to doskonała okazja, aby w ich gronie poruszyć najważniejsze kwestie dla poszczególnych miejscowości i ich mieszkańców. W odbywającym się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy zebraniu, poza Sołtysami, udział wzięli: Wójt Gminy Elżbieta Klanowska, Sekretarz Gminy Anna Feliks, Skarbnik Gminy Marzena Ressel, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury we Władysławowie Krzysztof Owczarek oraz pracownicy Urzędu.
 
Wśród poruszanych tematów jednym z najważniejszych była organizacja tegorocznego Święta Plonów. Dożynki Gminno-Parafialne w tym roku po raz pierwszy od dwóch lat odbędą się bez obostrzeń wynikających z pandemii COVID-19. Wójt Gminy Elżbieta Klanowska zaprezentowała zebranym aktualnie realizowane i zakończone już inwestycje oraz plany inwestycyjne na najbliższe tygodnie i miesiące. Podczas spotkania przypomniano również o złożeniu obowiązkowej deklaracji o źródłach ciepła, informacji o nieruchomościach i obiektach budowlanych – danych o podmiotach opodatkowania podlegających opodatkowaniu, a także o najważniejszych założeniach programu „Czyste Powietrze”. W ramach programu można pozyskać dofinansowanie na wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku. W nawiązaniu do niedawnej sesji absolutoryjnej przedstawiono także główne punkty Raportu o stanie gminy Władysławów za ubiegły rok jako podsumowanie całości podejmowanych działań.
 
Rozmawiano również o sprawach bieżących, tj. nurtujących wątpliwościach i problemach występujących na terenie sołectw. Po wyczerpaniu tematów zaplanowanych na to spotkanie naradę zakończono.
Osiem samorządów z powiatu tureckiego z dodatkowym...
Oddział przygotowania wojskowego w Zespole Szkół R...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 16 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.