Władysławów: Roztańczeni święci na radosnym balu

Bal Świętych we Władysławowie

Święci radośnie pląsający pomiędzy rozbrykanymi aniołkami? Taki widok w Russocicach (gmina Władysławów) nie dziwił nikogo, kto w czwartek 31 października wybrał się na organizowany w Domu Parafialnym Bal WszystkichŚwiętych.

Zgodnie z ideą balu w sali Domu Parafialnego pojawiły się postaci znane z kart Biblii, święci oraz urocze małe aniołki. Rozpoczęto od wspólnego pamiątkowego. Później na wszystkich czekały tańce, pląsy i zabawy przy dyskotekowej muzyce. Na parkiecie wspólnie bawiły się nie tylko najmłodsze przedszkolaki, ale też gimnazjaliści, a nawet rodzice. Każdy, kto znał choćby fragment historii postaci, za którą się przebrał mógł liczyć na upominek.

Takie bale jak ten w Russocicach to coraz popularniejszy zwyczaj organizowany z okazji wigilii Wszystkich Świętych w parafiach całej Polski. Uroczystości mają przybliżać najmłodszym postaci świętych. Są często alternatywą dla Halloween.
Turek: Pobiegną dla Niepodległej już po raz 30.
Gm.Turek: Szkoła Podstawowa w Chlebowie obchodziła...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 25 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.