Władysławów: Rzeźba św. Jana Nepomucena odzyska dawny blask

Pomnik Władysławów

Rzeźba św. Jana Nepomucena z 1751 r. jest cennym zabytkiem w gminie Władysławów. Umiejscowiona jest w centrum Władysławowa, stanowi jego unikatową wizytówkę. Niestety stan rzeźby i elementów architektury wymaga gruntownych prac konserwatorskich i restauratorskich mających na celu powstrzymanie wszelkich procesów destrukcyjnych oraz zachowanie dziedzictwa kulturowego dla przyszłych pokoleń.

W związku z powyższym Gmina Władysławów podjęła kroki mające na celu przywrócenie przedmiotowej rzeźbie i jej otoczeniu dawnego blasku. W drodze zapytanie ofertowego wyłoniono Wykonawcę zadania pn. ,,Renowacja rzeźby św. Jana Nepomucena z 1751 r. i elementów architektury”.

W dzisiejszym, tj. 19 lipca 2022 r., rozpoczęto prace przy ww. zabytku, które trwać będą do połowy października 2022 r. Z niecierpliwością czekamy na owocne zakończenie niniejszych robót.

Za wszelkie niedogodności, z uwagi na trwające prace przy zabytku, przepraszamy.

źródło: wladyslawow.pl

Ścieżka rowerowa z Turku do Turkowic coraz bliżej....
Turkowianin Hubert Kozelan wystąpi na lekkoatletyc...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 16 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.