Władysławów: Są szanse na ścieżkę rowerową. Wniosek o dofinansowanie trafił do wojewody

sciezka rowerowa wladyslawow
Ścieżka rowerowa, która przebiegałaby wzdłuż drogi powiatowej z Władysławowa w stronę Turku od lat jest marzenie mieszkańców. Pojawiła się szansa, aby inwestycję zrealizować etapami. Wniosek o dofinansowanie dwóch odcinków został złożony do wojewody wielkopolskiego. 
 
Całości inwestycji polegającej na przebudowie drogi powiatowej nr 3219P Genowefa – Władysławów – Turek, która ma podnieść bezpieczeństwo ma być podzielona na sześć odcinków, przebiegających od Kun po Małoszynę. O planach realizacji mówili podczas sesji rady gminy Władysławów radni powiatowi - Magdalena Wysocka, Piotr Szewczyński oraz Zdzisław Wojtkowiak. Przedstawiciele powiatu już wcześniej spotkali się z władzami gminy Władysławów w turkowskim starostwie, aby omówić szczegóły inwestycji. Obecna na tym spotkaniu wójt Elżbieta Klanowska oraz wiceprzewodniczący rady gminy wyrazili chęć partycypacji w połowie kosztów, a drugą połowę pokryłby powiat turecki. 25 sierpnia w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim złożono wnioski na realizację dwóch odcinków - w Chylinie i Mariantowie. - Liczymy, że przynajmniej jeden z tych wniosków zostanie pozytywnie rozpatrzony - mówił Piotr Szewczyński, przewodniczący rady powiatu tureckiego. 

Dlaczego akurat te dwa odcinki? Po wspólnych konsultacjach powiatu i gminy Władysławów zdecydowano, że są one najbardziej newralgiczne, dochodzi tam do największej liczny wypadków. Obecnie w Chylinie jest np. chodnik prowadzący do rowu. Brakuje chodników i ścieżek, którymi dzieci mogłyby bezpiecznie dotrzeć do szkoły. - Doszło do spotkania w starostwie i uznaliśmy wspólnie, że zrobimy odcinki tam, gdzie nie ma chodników w ogóle, gdzie bardzo często poruszają się dzieci. W Chylinie jest szkoła - nie ma chodnika, dzieci z Mariantowa chodzą do szkoły - nie mają chodnika. W kolejnych latach będziemy wnioskować o kolejne odcinki - wyjaśniała wójt Klanowska.
 
Gdy uda się pozyskać dofinansowanie to gmina i powiat pokryją po 20 proc. kosztów inwestycji, zaś po stronie wojewody pozostanie 60 proc., które pokryte zostanie z budżetu państwa. Jak zapowiedział Piotr Szewczyński - celem jest wykonanie całej ścieżki do końca obecnej kadencji.
Po sukces do Polanicy. Janiszew i Kalinowa walczą ...
Władysławów: Specjalne podziękowania dla organizat...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 26 luty 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.