Władysławów: Skarby ze Skarbek, czyli pół wieku Koła Gospodyń Wiejskich

jubileusz kgw skarbki
Kobiety Gospodarne i Wyjątkowe, a do tego piękne i ambitne - takie są panie, które tworzą Koło Gospodyń Wiejskich w Skarbkach (gmina Władysławów). Działają już od 50 lat i ani myślą spocząć na laurach. Przeciwnie, podczas uroczystości jubileuszowych udowodniły, że mają apetyt na więcej. 
 
Od pół wieku gospodynie ze Skarbek w gminie Władysławów działają na rzecz swojej małej społeczności, integrując wszystkich mieszkańców. Nic zatem dziwnego, że na jubileuszowe spotkanie przybyło wielu gości, którzy na co dzień współpracują z kołem gospodyń. Zaproszonych gości oraz honorowe i czynne członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Skarbkach powitała przewodnicząca koła Anna Kujawa. Koło Gospodyń Wiejskich w Skarbkach powstało pod koniec 1969 r. Założycielką i pierwszą przewodniczącą koła była Salomea Antczak, a jej poczynania kontynuowały Jadwiga Pasternak i Joanna Bartosik. Panie wzięły na siebie zadanie pielęgnowania ludowych tradycji, organizując kursy prowadzenia domu, gotowania czy szycia. Nie brakowało wspólnego zbierania ziół i wspaniałych biesiad pełnych muzyki i tańca. Przez lata Koło Gospodyń Wiejskich w Skarbkach inicjowało wiele wydarzeń takich jak Dzień Kobiet, bale sylwestrowe, a także pielgrzymki.  Dwa lata temu, na walnym zebraniu sprawozdawczym powołano nowy Zarząd w składzie: Anna Kujawa – przewodnicząca, Agnieszka Żurawik, Izabela Cieślak – zastępczynie przewodniczącej, Karolina Szewczyk – skarbnik i Wioletta Gajda – sekretarz. Członkinie koła starają się sięgać po fundusze zewnętrzne, aby rozwijać swoje działania, z korzyścią dla wszystkich mieszkańców Skarbek.
 
Wieczór pełen wspomnień wypełniły także występy artystyczne najmłodszych mieszkańców Skarbek. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowały Lena Kurczoba i Martyna Żurawik w piosence ,,Być kobietą”, a zdolności taneczne zaprezentowały Sandra Zasada, Maja Cieślak, Alicja Kurz, Lena Kurczoba, Martyna Żurawik oraz Roksana Zasada. Uroczystość uświetnił występ zespołu ,,Seniorskie Nuty” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury we Władysławowie, który w swoim repertuarze muzycznym wyśpiewał moc serdecznych życzeń dla wszystkich gospodyń. 
 
Nie zabrakło także dobrych życzeń ze strony tych, którzy na co dzień współpracują z gospodyniami. Przy tak wyjątkowej okazji nie mogło zabraknąć wójt gminy Władysławów Elżbiety Klanowskiej i dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Krzysztofa Owczarka. W imieniu rady gminy życzenia złożyła natomiast jej przewodnicząca Krystyna Michalak.
 
Oficjalną część jubileuszowych uroczystości zwieńczył wspaniały tort. A później były już długie rozmowy, wspomnienia i dużo dobrej zabawy.
Dobra: Pół wieku wspólnej wędrówki, czyli „Złote G...
Malanów: Trwa montaż paneli fotowoltaicznych

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 06 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.