Władysławów: Smaczne i wesołe obchodni Europejskiego Dnia Języków

Europejski Dzień Języków
Była pizza, rogaliki, jajka na bekonie, wokalne popisy i teleturniej wiedzowy - tak w Szkole Podstawowej w Natalii świętowano Europejski Dzień Języków. Atrakcji nie brakowało, a cała społeczność szkolna doskonale się bawiła. 
 
 
Aby zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie przygotowano prezentację multimedialną „Countries and nationalities” – kraje i narodowości, dzięki której uczniowie poznali powitania w różnych językach i odpowiedzi na pytanie: Where are you from? Sporo emocji wywołał teleturniej MILIONERZY w kategorii klas: I-III, IV-VI, VII-VIII z zakresu wiedzy o krajach europejskich. Posypały się oczywiście nagrody dla odważnych, a dwoje uczniów: Ksawier Krzyżostaniak (kl. VIII) i Karolina Drzewiecka (kl. IV) zdobyli główną nagrodę poprawnie odpowiadając na wszystkie pytania.
Warto wspomnieć, że przy okazji tego wydarzenia nasi najmłodsi uczniowie (kl. I-II), którzy rozpoczynają dopiero swoją przygodę z angielskim zaprezentowali swoje umiejętności wolne występując w piosenkach: „Hello” oraz „If you happy…”.
 
Obchody Europejskiego Dnia Języków zakończyły się degustacją potraw kuchni europejskiej. W ramach projektu: „Europa i ja” cała społeczność szkolna mogła zasmakować tradycyjne potrawy: Francji, Włoch i Anglii degustując np. pizzę, makaronową sałatkę, ciasteczka francuskie, rogaliki, jajka na bekonie, zapiekane ziemniaczki, tosty w różnej postaci i wiele innych.
Gm. Turek: Będą szczepić seniorów przeciwko grypie
Tuliszków: Mieszkańcy zdecydowali - będzie rewital...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 31 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.