Władysławów: Sołectwa kolejny raz bez funduszu

Fundusz Sołecki Władysławów

Rada gminy Władysławów kolejny raz zdecydowała o niewyodrębnianiu funduszu sołeckiego. Nie pomogły apele sołtysów i niektórych radnych.

Władysławów jest jedyną gminą w powiecie tureckim, w której nie funkcjonuje fundusz sołecki. Okazją do zmian była poniedziałkowa sesja rady gminy. Za sołtysami wstawił się radny Zbigniew Kusz, który argumentował, że sołectwa powinny same gospodarować środkami, dostać pieniądze tym bardziej, że i tak następuje częściowy zwrot środków z urzędu marszałkowskiego. Poparł go radny Jacek Kalinowski, według którego dzięki środkom z funduszu sołectwa uczą się gospodarności. W imieniu wszystkich sołtysów głos zabrał Stanisław Kacprzak.
 
- Trzydzieści procent zwraca urząd marszałkowski. Są drobne sprawy - założenie znaków, wymiana lamp. Kochani, w skali naszej gminy to około 100 tys. zł. Miałem się nie wypowiadać, ale mi wstyd wobec sąsiednich gmin. Nie honor by było panowie, żebyście nie głosowali za utrzymaniem funduszu sołeckiego - mówił sołtys Russocic.
 
Radny Jacek Kalinowski przypomniał też, że w programach wyborczych niektórych radnych widniało właśnie przywrócenie funduszu sołeckiego.

Apele radnych i sołtysów na niewiele się jednak zdały. Za wyodrębnieniem funduszu sołeckiego było jedynie pięciu radnych, jedna osoba się wstrzymała, a przeciw opowiedziało się dziewięciu radnych.

Władysławów: Zwolnień nie będzie, czyli trudny rok...
Władysławów: W Wyszynie 500+ działa jak należy. Al...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Jan w poniedziałek, 11 marzec 2019 22:46

przecież radni i którzy są sołtysami głosowali przeciwko funduszom sołeckim

przecież radni i którzy są sołtysami głosowali przeciwko funduszom sołeckim
Gość
czwartek, 09 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.