Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Władysławów: Sołtysi chcą większych diet

Sołtysi Władysławów

Jeszcze pod koniec ubiegłego roku sołtysi z gminy Władysławów zwracali uwagę, że wzorem innych samorządów, również diety sołtysów powinny zostać podniesione. W poniedziałek, 31 stycznia złożyli do rady gminy wniosek o podjęcie stosownej uchwały.

Podczas pierwszej w 2022 roku roku sesji rady gminy Władysławów sołtysi powrócili do tematu podniesienia im diet. Wnioskowali o kwotę 400 zł, argumentując, że wcześniej zdecydowano o podniesieniu uposażenia wójta.

Przewodnicząca rady gminy Krystyna Michalak wskazała, jakie są wysokości diet sołtysów w pozostałych gminach powiatu tureckiego, wraz ze stawką inkaso. Aktualnie w gminie Władysławów wynosi ona 250 zł (dodatkowo 10 proc. inkaso). Przypomniała również, że radni nie przyznali sobie podwyżek, tak jak to miało miejsce w większości gminy powiatu tureckiego.

- Jeśli pani wójt znajdzie środki to będziemy podwyższać, będziemy się ku temu pochylać - mówiła przewodnicząca Krystyna Michalak.

Rozpatrzenie wniosku zapowiedziała również wójt Elżbieta Klanowska, apelując przy okazji o to, aby nie oglądać się wstecz i skupić się na wspólnej pracy.

- Nie cofajmy się, patrzmy w przyszłość. Jeśli mamy propozycję i wnioski to ja je z przyjemnością przyjmę, przeanalizujemy z radną. Po to są nasze komisje, na których decydujemy, co po kolei zrobić. Kłótnie i pokazówki donikąd nie zaprowadzą i z pewnością nie będzie efektów takich jak byśmy chcieli - podsumowała dyskusję wójt Klanowska.

Oszustwa na BLIK to już plaga. Kolejni mieszkańcy ...
Malanów: Konsultacje społeczne w sprawie zmiany gr...

Podobne wpisy

 

Komentarze 4

Gość - Wyborca, podatnik w piątek, 04 lutego 2022 07:07

Witam,

A ja chcę wiedzieć P. Wójt ile teraz dostają diety ci nasi gwiazdorzy, wielcy społecznicy, z rady gminy łącznie z Panią Przewodniczącą oraz Panami Vice - Przewodniczącymi. Ale nie chodzi mi o wyliczenia procentowe ale konkretne sumy w polskich złotych za każdy miesiąc i łącznie z komisjami i całą tą sciemą???? Proszę o odpowiedź, bo nasza gmina jako jedna z nielicznych nie podała kwot, cwaniactwo!!!!!!! myslą, że naród ciemny!!!!

Witam, A ja chcę wiedzieć P. Wójt ile teraz dostają diety ci nasi gwiazdorzy, wielcy społecznicy, z rady gminy łącznie z Panią Przewodniczącą oraz Panami Vice - Przewodniczącymi. Ale nie chodzi mi o wyliczenia procentowe ale konkretne sumy w polskich złotych za każdy miesiąc i łącznie z komisjami i całą tą sciemą???? Proszę o odpowiedź, bo nasza gmina jako jedna z nielicznych nie podała kwot, cwaniactwo!!!!!!! myslą, że naród ciemny!!!!
Gość - ja w wtorek, 01 lutego 2022 20:44

No tak, sołtysi przecież ciężko pracują!!!! Należy im się!

No tak, sołtysi przecież ciężko pracują!!!! Należy im się!
Gość - gość w wtorek, 01 lutego 2022 11:09

Nie ustępować sołtysi jeżeli wójtowa ma pobory 20 tyś zł miesięczne wynagrodzenie.
A sołtysi ochłapy . Niech się z wami podzieli połowę odda i basta

Nie ustępować sołtysi jeżeli wójtowa ma pobory 20 tyś zł miesięczne wynagrodzenie. A sołtysi ochłapy . Niech się z wami podzieli połowę odda i basta
Gość - Alfred w wtorek, 01 lutego 2022 11:00

Nikt tak hojnie jak PiS nie rozdawał publicznych pieniędzy.
Sołtysom się po prostu należy!
Polski Ład - polski fenomen matematyczny i ekonomiczny - wszyscy zyskują (w tym samorządowcy 40% - z 7 do 11 kwota bazowa) a że po 10% inflacji rocznie, to szczegół i wina... wiadomo.
Nobel dla Mateusza, podwyżki dla sołtysów, igrzyska dla ludu, titanic na kursie i gra muzyczka :-)

Nikt tak hojnie jak PiS nie rozdawał publicznych pieniędzy. Sołtysom się po prostu należy! Polski Ład - polski fenomen matematyczny i ekonomiczny - wszyscy zyskują (w tym samorządowcy 40% - z 7 do 11 kwota bazowa) a że po 10% inflacji rocznie, to szczegół i wina... wiadomo. Nobel dla Mateusza, podwyżki dla sołtysów, igrzyska dla ludu, titanic na kursie i gra muzyczka :-)
Gość
piątek, 21 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.