Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Władysławów: Sołtysi dostaną 50 zł więcej

Podwyżki dla sołtysów z Władysławowa

Dwa miesiące temu sołtysi z gminy Władysławów złożyli wniosek o podwyżkę diet. Podczas ostatniej sesji rada postanowiła, że większe diety sołtysom się należą. W efekcie dostawać będą teraz 50 zł więcej.

Sołtysi wnioskowali o diety w wysokości 350 zł, motywując prośbę tym, że od kilku lat żadnej podwyżki nie otrzymali. Wówczas jednak większych diet nie udało się przeforsować.

Podczas piątkowej sesji w porządku obrad znalazł się punkt dotyczący ustalenia wysokości diet dla sołtysów. Jak można było się dowiedzieć, podczas komisji złożono dwa wnioski - jeden zakładał podwyżkę o 100 zł, a drugi o 50 zł. Dalszemu procedowaniu poddano ten drugi.

Na mocy nowej uchwały sołtysi z gminy Władysławów za udział w naradach sołtysów otrzymają 250 zł. Wysokość ryczałtu jest stała, niezależna od ilości narad. W razie nieobecności potrącane będzie 15 proc. za każdą absencję. Przewodnicząca rady gminy porównywała obecną stawkę z tymi obowiązującymi w innych gminach powiatu tureckiego. W Brudzewie po podwyżkach sołtysi otrzymują 120 zł, tyle samo w Kawęczynie, w Malanowie dostają 300 zł, w Przykonie 500 zł, w Tuliszkowie 250 zł (za nieobecność potrącenie w wysokości 40 proc.), a w gminie Turek diety wynoszą 200 zł. Radni jednogłośnie opowiedzieli się za nowymi dietami.

Problemu wód deszczowych ciąg dalszy. Mieszkańcy p...
Konkurs „Pięknieje Wielkopolska Wieś” rozstrzygnię...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 21 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.