Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Władysławów: Sołtysi z gminy chcą podwyżek

Sołtysi Gmina Władysławów

Dzisiaj, tj. 24 kwietnia odbyła się sesja Rady Gminy Władysławów. Sołtysi, jak sami przyznali w porównaniu z innymi gminami posiadają małe diety. W związku z powyższym złożyli oni wspólny wniosek o ich podwyżkę.

-Sołtysi Gminy Władysławów zwracają się z prośbą o podwyższenie kwoty miesięcznej diety przysługującej sołtysowi do wysokości 350,00 zł. Prośbę tę motywujemy tym, iż od kilku lat nie otrzymaliśmy żadnej podwyżki- piszą we wniosku sołtysi z gminy.

Niestety przedstawicielom sołtysów nie udało się zabrać głosu, bowiem mikrofon do ręki wzięli chwilę po słowach „zakańczam obrady IX Sesji Rady Gminy Władysławów”. Wniosek o podwyżkę udało się natomiast złożyć w formie pisemnej.

Do chwili obecnej kwota ta wynosi 200 zł. Kiedy była ostatnia podwyżka? Tego nie wiedzą nawet sołtysi.

Przypominamy, że sołtysi optowali za podwyżkami już w poprzedniej kadencji bojkotując posiedzenia Rady Gminy. Wówczas ich prośby również zostały zbagatelizowane.
Gm. Turek: Nowe władze Wielkopolskie Stowarzyszeni...
Remont pomnika „Nigdy więcej wojny”

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 15 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.