Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Władysławów: Specjaliści z PiS o programie #PlanDlaWsi

Image_2

Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości podczas wizyty we Władysławowie zaprezentowali i omówili główne założenia program o nazwie #PlanDlaWsi.

#PlanDlaWsi ma być rządowym programem kompleksowo wspierającym polskie rolnictwo. Jak wskazywał Witold Czarnecki, premier Morawiecki reaguje, bo ma świadomość, że w rolnictwie nie wszystko układa się jak powinno. Rolnicy powinni wiedzieć, że stoi za nimi państwo, które dba o ich bezpieczeństwo. Nie można ich pozostawić samym sobie, trzeba dbać o to, aby byli konkurencyjni. W szczegóły planu szefa resortu wprowadził zebranych Zbigniew Dolata.

- Kiedy Mateusz Morawiecki prezentował Plan Dla Wsi powiedział, że nie ma rozwoju polskiej gospodarki bez rozwoju polskiego rolnictwa. Ten ośmiopunktowy program to kontynuacja tego, co było realizowane przez Krzysztofa Jurgiela - wyjaśniał.

Na #PlanDlaWsi składa się m.in. większe dofinansowanie do paliwa rolniczego - zwiększenie z 86 do 100 litrów zwrotu akcyzy i wprowadzenie historycznego wsparcia dla producentów bydła w postaci zwrotu akcyzy zawartej w cenie zakupionego paliwa w ilości 30 litrów na każdą Dużą Jednostkę Przeliczeniową. Drugi punkt do utworzenie Narodowego Holdingu Spożywczego

- Krajowej Grupy Spożywczej, która składać się będzie ze spółek Skarbu Państwa. Nowy plan to również - o czym mówił poseł Galemba - więcej sprzedaży bezpośredniej i handlu detalicznego. Wsparciem dla rolnictwa ma być także przeciwdziałanie suszy poprzez wdrożenie systemu poprawy żyzności gleb, co jak podkreślał Ryszard Bartosik, osiągnięte ma zostać poprzez stosowanie nawozów przyjaznych środowisku, wapnowanie czy regulowanie stosunków wodno-powietrznych. Kolejne działania zmierzające do poprawy stanu polskiego rolnictwa to wsparcie dla terenów górskich, nastawienie na produkcję polskich pasz, a także zwiększenie wkładu obszarów wiejskich w rozwój OZE. Nowy program zakłada również większe poparcie dla żywności wysokiej jakości, jej skuteczną promocję oraz kanały dystrybucji.

Plan przygotowany przez rząd ma być bezpośrednią odpowiedzią na negatywne nastroje narastające w środowisku wiejskim.

Certyfikat European Language Label dla Powiatu Tu...
Władysławów: Umowy na wielkie pieniądze dla małych...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Andy w wtorek, 08 grudnia 2020 10:42

Specjalność PIS, rozdzieranie Polski na strzępy

Specjalność PIS, rozdzieranie Polski na strzępy
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.