Władysławów: Aktywność mieszkańców przeliczą na sprzęt sportowy

Wyszyna sport
W Wyszynie oficjalnie rozpoczęto projekt „60 Orlików na następne stulecie Niepodległości – śladami Żołnierzy Niezłomnych”. Sportowa aktywność mieszkańców gminy Władysławów znajdzie odzwierciedlenie w sprzęcie sportowym, który trafi do wyszyńskiej podstawówki. 
 
Ministerstwo Sportu i Turystyki wspólnie z Fundacją Orły Sportu ogłosiło nabór miejscowości do projektu Śladami Żołnierzy Niezłomnych. Sześćdziesiąt miejscowości w Polsce dostało się do tego projektu, w tym cztery w Wielkopolsce - Poznań, Środa Wielkopolska, gmina Kalisz i gmina Władysławów reprezentowana przez Wyszynę. Pierwszy wspólny trening zorganizowano w środowy (23 września) wieczór. Mimo zapadającego zmroku chętnych nie zabrakło. - Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi, nie przewidywaliśmy takiej ogromnej ilości osób - nie kryli radości inicjatorzy przedsięwzięcia - Bartłomiej Wiśniewski oraz Sławomir Kopczyk z LZS Baszta Wyszyna. Ciepłych słów w stronę organizatorów nie szczędziła również wójt Elżbieta Klanowska, która podarowała na rzecz szkoły w Wyszynie piłki. Podziękowania płynęły również od dyrektor Małgorzaty Klimaszewskiej. 
 
Po krótkiej, ale intensywnej rozgrzewce wszyscy przystąpili do wybranych aktywności - biegano, maszerowano z kijkami, a niektórzy zdecydowali się na rowerową przejażdżkę. Podobne spotkana odbywać się będą raz w tygodniu, do 12 grudnia. Każda aktywność będzie dokumentowana wspólną fotografią, a na podstawie tych spotkań będą naliczane pieniądze, które następnie - w formie sprzętu sportowego trafią do Szkoły Podstawowej w Wyszynie. Dodatkowo 15 najbardziej aktywnych osób otrzyma nagrody na zakończenie projektu. 
Brudzew: Uczeń z koronawirusem w Koźminie. Wprowad...
Termomodernizacja szpitala zakończona. Jest ładnie...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 18 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.