Władysławów: Spotkanie z przedstawicielkami KGW z terenu gminy

KGW Władysławów

W dniu 20 lipca 2021 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy zorganizowano spotkanie przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Władysławów z Wójt Gminy Elżbietą Klanowską, doktor Grażyną Zapałowską oraz Martą Zawadzką – koordynatorem gminnym ds. szczepień. Przewodnim tematem spotkania była promocja szczepień oraz omówienie zasad Programu dla Kół Gospodyń Wiejskich #SzczepimySię z KGW.

Program dla Kół Gospodyń Wiejskich zawiera cztery elementy:
1. Festyn #SzczepimySię z KGW:
Koła Gospodyń Wiejskich zgłaszają akcję promocyjną do powiatowych biur Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W przypadku spełnienia wymogów ARiMR przekazuje środki na organizację wydarzenia.
Kwota dofinansowania 1 wydarzenia wynosi maksymalnie 8 tys. zł. Czas trwania Festynu może wynosić 1-3 dni, a każde koło może zorganizować do 3 akcji.

W celu uzyskania dofinansowania, należy spełnić kilka podstawowych warunków: zapewnienie możliwości szczepienia dla uczestników przez min. 5h, na podstawie umowy Koła Gospodyń Wiejskich z punktem szczepień (wzór umowy będzie dostępny na stronie gov.pl/szczepimysie/kgw, która zostanie uruchomiona wraz ze startem programu), zamieszczenie informacji o wydarzeniu w mediach lokalnych i społecznościowych, rozliczenie wydatków – przez formularz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, zapewnienie szczepienia 2. dawką, najlepiej w tym samym miejscu, czas trwania akcji: do 30 września 2021 r.

2. Premia za Szczepienia KGW:
Premię za Szczepienia KGW mogą uzyskać wszystkie koła organizujące festyn, na którym zostanie zaszczepionych minimum 100 osób pierwszą dawką. Po spełnieniu tego warunku koło gospodyń wiejskich otrzyma środki finansowe za każdą osobę zaszczepioną podczas festynu: 15 zł za zaszczepienie pierwszą dawką osoby w wieku poniżej 60 roku życia, 30 zł za zaszczepienie pierwszą dawką osoby w wieku powyżej 60 roku życia.

3. KGW na Medal #SzczepimySię:
Ogólnopolski konkurs na najlepszych 1000 wydarzeń w Polsce według liczby zdobytych punktów za szczepienia.
Sposób liczenia punktów w konkursie: 2 punkty za wykonanie szczepienia dla osoby urodzonej przed rokiem 1962, 1 punkt za wykonanie szczepienia dla osoby urodzonej nie wcześniej niż w 1962 r.

Atrakcyjne nagrody wygrywają Koła Gospodyń Wiejskich, których festyn zdobędzie najwięcej punktów.
Uwaga! Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest zaszczepienie minimum 100 osób pierwszą dawką podczas Festynu. Liczba osób zaszczepionych podczas wydarzenia obliczana jest przez Centrum e-Zdrowia na podstawie wystawionych e-kart szczepień z numerem wpisu do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich danego koła gospodyń wiejskich w polu “Uwagi”.

4. Najładniejsze Zdjęcie #SzczepimySię z KGW:
Dodatkowy element programu #SzczepimySię z KGW to konkurs na najładniejsze zdjęcie z Festynu promującego szczepienie przeciw COVID-19. Najładniejsze zdjęcie zostanie wybrane w drodze głosowania przez stronę internetową gov.pl/szczepimysie/kgw, która zostanie uruchomiona wraz ze startem programu. Do wygrania są atrakcyjne nagrody!

Program został opracowany dzięki współpracy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Zdrowia, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

źródło: wladyslawow.pl


Weź udział w konkursie fotograficzny, wygraj cenne...
Władysławów: Już niebawem kolejna edycja Ekstremal...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 21 lutego 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.