Władysławów: Strażacy ochotnicy chcą wyższego ekwiwalentu

Strażacy ochotnicy chcą wyższego ekwiwalentu
Druhowie z gminy Władysławów po raz kolejny wnioskowali o zwiększenie ekwiwalentu za udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych i ćwiczeniach. Wygląda jednak na to, że będą musieli poczekać, aż w samorządowych budżecie uda się wygospodarować dodatkowe środki. 
 
 
Pod koniec ubiegłego roku prezydium Zarządu Gminnego ZOSP RP we Władysławowie zwróciło się z wnioskiem o zwiększenie kwoty ekwiwalentu, argumentując, że aktualnie obowiązujące stawki są jednymi z najniższych w powiecie. Obecnie druhowie otrzymują 16 zł za każdą rozpoczętą godzinę udziału w akcji ratowniczej i 10 zł za udział w szkoleniach. Po raz pierwszy temat ten pojawił się na obradach rady gminy wiosną 2022 roku, wówczas strażacy usłyszeli, że być może zmiany uda się wprowadzić w czwartym kwartale. Druhowie postulowali, aby ekwiwalent wynosił 24 zł za udział w akcji oraz 12 zł za udział w szkoleniach i ćwiczeniach. 
 
Decyzja o podniesieniu ekwiwalentu wciąż jeszcze nie zapadła. - Co sesję podejmujemy zmiany w budżecie. Nie jesteśmy najgorsi w płaceniu ekwiwalentu strażakom - wskazywała przewodnicząca  rady gminy Krystyna Michalak podczas sesji, którą zwołano pod koniec grudnia ubiegłego roku. Przewodnicząca wskazywała, że niższy ekwiwalent otrzymują druhowie z terenu takich gmin jak Kawęczyn czy Dobra. 
Co na Warence zamiast kopalni? W planach rekreacyj...
Andrzej Styczyński: Stopa inwestycji

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Ewa w środa, 25 stycznia 2023 21:47

Druhowie zapomnieli ,że to OCHOTNICZA STRAŹ POŻARNA
Przodkowie budowali strażnice ciężką pracą i zbiórkami pieniędzy .Byli dumni,że udało im się zbudować własną remizę, a WY???

Druhowie zapomnieli ,że to OCHOTNICZA STRAŹ POŻARNA Przodkowie budowali strażnice ciężką pracą i zbiórkami pieniędzy .Byli dumni,że udało im się zbudować własną remizę, a WY???
Gość - Tomasz w poniedziałek, 23 stycznia 2023 18:30

Czyli to nie jest Ochotnicza Straż Pożarna ale Odpłatna Straż Pożarna.

Czyli to nie jest Ochotnicza Straż Pożarna ale Odpłatna Straż Pożarna.
Gość
niedziela, 03 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.