Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Władysławów: Stu druhów na stulecie. OSP Chylin podsumowuje rok i przygotowuje się do jubileuszu

OSP Chylin

Ochotnicza Straż Pożarna w Chylinie już za rok świętować będzie stulecie swojej jednostki. Z tej okazji druhowie chcą, aby ich grono liczyło co najmniej sto osób. Okazją, aby wstąpić w szeregi OSP było sobotnie (5 lutego) walne zebranie sprawozdawcze.

Podczas walnego zebrania spotkali się zarówno druhowie z OSP Chylin ja i członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Głównym celem spotkania było natomiast udzielenie absolutorium dla zarząd jednostki, które stanowi wyraz poparcia dla prowadzonych działań. Tych z kolei w ubiegłym roku nie brakowało. Druhowie nie tylko brali udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych, ale też aktywnie brali udział w życiu społecznym całej miejscowości. Przy strażnicy organizowano festyny i imprezy sportowe. Strażacy z Chylina pomagali również w zabezpieczaniu wielu wydarzeń na terenie gminy Władysławów. Nie zabrakło też działań inwestycyjnych. Jednostka pozyskała środki na montaż paneli fotowoltaicznych, a w tym roku, dzięki wsparciu z budżetu samorządu możliwa będzie rozbudowa garażu.

- Dostarczamy znaczące środki dla wszystkich naszych jednostek, jest to też możliwe dzięki programom rządowym. Dzięki temu wszystkie jednostki z naszej gminy są dobrze doposażone pod względem sprzętu i nie mamy się czego wstydzić. Jednostka OSP Chylin bardzo angażuje się w codzienne życie gminy, uroczystości państwowe, samorządowe czy kościelne - podkreślała wójt Elżbieta Klanowska.

Zebrani druhowie jednogłośnie zdecydowali o udzieleniu absolutorium zarządowi, natomiast wyróżniający się członkowie otrzymali odznaczenia.


Pełen atrakcji i aktywności obóz w miejscowości Ry...
Nauka angielskiego: 5 wskazówek dla początkujących

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.