Władysławów: Św. Jan Paweł II został patronem Szkoły Podstawowej w Natalii

SP Natalia

-Mam świadomość niepowtarzalności chwili nadania Szkole Podstawowej w Natalii imienia św. Jana Pawła II, przyjęcia najwyższego symbolu dla szkoły - sztandaru, poświęcenia pamiątkowej tablicy oraz zaprezentowania po raz pierwszy hymnu naszej szkoły - mówiła ze wzruszeniem dyrektor Szkoły Podstawowej w Natalii Aneta Jaszczak. W środę, 18 maja w podniosłej atmosferze placówce nadano patrona, który będzie przewodnikiem dla uczniów i nauczycieli.

Pomysł nadania szkole podstawowej w Natalii imienia dojrzewał od długiego czasu. Pierwsze starania podjęto we wrześniu 2020 roku - niestety, pandemia zatrzymała proces na etapie dwóch kandydatów na patrona - Janusza Korczaka i św. Jana Pawła II. Starania przełożono na kolejny rok. Czas oczekiwania wzmocnił i utwierdził w tym, że placówka potrzebuje patrona, który będzie orędownikiem i przewodnikiem. W 2021 roku uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy wybrali Jana Pawła II jako najlepszego kandydata na patrona. Najważniejsze wartości wynikające z nauki papieża Polaka, które przeważyły o wyborze to troska o dzieci, ich wychowanie, a także o rodziny i patriotyczne postawy. Wyznaczono datę na uroczystość nadana imienia - 18 maja, rocznicę urodzin Jana Pawła II. Odtąd każdego roku Szkoła Podstawowa w Natalii świętować będzie dzień patrona.

- Święty Jan Paweł II w naszych oczach jest wybitną postacią swoich czasów. Doniosłość jego dzieła, idei pokoju i jedności między ludźmi, narodami i religiami doceniana jet przez cały świat. Dla Polaków jest powodem do dumy, że tak wybitną postać wydał nasz naród i ziemia, na której wszyscy żyjemy. Jan Paweł II będzie prawdziwym przewodnikiem dla uczniów, dla nas nauczycielem tego, jak być dobrym patriotą - podkreślała wójt gminy Władysławów Elżbieta Klanowska w okolicznościowym przemówieniu.

Uroczystość nadania szkole imienia rozpoczęła się od mszy świętej, podczas której poświęcono także sztandar. Zebrani mieli również okazję po raz pierwszy usłyszeć hymn szkoły. Poświęcono również pamiątkową tablicę, która przypominać będzie o tym ważnym wydarzeniu. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Natalii zadbali natomiast o program artystyczny, w którym przybliżyli wszystko postać swojego patrona.

Podróż po wiedzę i doświadczenia. Uczniowie ZST w ...
Tuliszków: Obchody upamiętniające 80. rocznicę wys...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Syn Marnotrawny w czwartek, 19 maja 2022 13:34

Cóż za polot w wyborem patrona! Skoro największymi autorytetami są duchowni, dlaczego młodzież nie chodzi po ulicach z katechizmem czy pismem świętym w ręku, tylko korzysta z nowinek technicznych?
Kościół zdominował ten kraj, nauki ścisłe są wypierane przez religię, formatowanie społeczeństwa na posłuszne owieczki zamiast budowanie zaplecza naukowego, na zawsze zostaniemy zaściankiem Europu. Ile jeszcze szkół, ulic, placów JPII i po co? - pseudo katolickie społeczeństwo w którym wystarczy mieć inne poglądów by skoczyć sobie do oczu i gardeł.
Przerażająca hipokryzja, polityczne uśmiechy w stronę kleru, nic poza tym w tym nie ma.

Cóż za polot w wyborem patrona! Skoro największymi autorytetami są duchowni, dlaczego młodzież nie chodzi po ulicach z katechizmem czy pismem świętym w ręku, tylko korzysta z nowinek technicznych? Kościół zdominował ten kraj, nauki ścisłe są wypierane przez religię, formatowanie społeczeństwa na posłuszne owieczki zamiast budowanie zaplecza naukowego, na zawsze zostaniemy zaściankiem Europu. Ile jeszcze szkół, ulic, placów JPII i po co? - pseudo katolickie społeczeństwo w którym wystarczy mieć inne poglądów by skoczyć sobie do oczu i gardeł. Przerażająca hipokryzja, polityczne uśmiechy w stronę kleru, nic poza tym w tym nie ma.
Gość
wtorek, 28 czerwca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.