Władysławów: Trocha za Kusza, czyli zmiany w składzie stałych komisji

Sesja Rady Gminy Władysławów

Zgodnie z wnioskiem złożonym jeszcze na początku grudnia radni gminy Władysławów po raz kolejny głosowali nad składami osobowymi stałych komisji pracujących w ramach rady. Nie poszerzono jednak ich składu o dodatkowych członków, a jedynie wprowadzono zmiany personalne.

Przypomnijmy, że na sesji odbywającej się na początku grudnia radny Zbigniew Kusz zarzucał, że ograniczając liczbę radnych w komisjach rada nie zapewnia każdemu prawa zasiadania w nich. Zbigniew Kusz domagał się wówczas poszerzenia składu ilościowego komisji stałych rady, powołując się na art. 24 Ustawy o Samorządzie Gminnym (pkt 1. Radny jest obowiązany brać udział w pracach rady gminy i jej komisji oraz innych instytucji samorządowych, do których został wybrany lub desygnowany). Będąc wyrazicielem zdania klubu „Niezależnych” podkreślał, że zawężenie składów komisji do pięciu osób ograniczyło prawo części radnych do zasiadania w komisjach stałych. Przewodnicząca rady Krystyna Michalak przytoczyła natomiast art 22. statutu gminy Władysławów, w którym wymienione są wszystkie działające w jej ramach komisje stałe. Jest ich pięć, a zatem w każdej komisji znalazło się miejsce dla każdego z radnych. Radni Kusz i Kalinowski byli jednak wówczas nieprzejednani i obstawiali, że w składzie trzech komisji nie znaleźli się Zbigniew Trocha, Jacek Kalinowski oraz Jakub Zioła. Skutek był taki, że Kusz złożył wniosek o poszerzenie składu ilościowego trzech komisji, tak aby mogli w nich zasiąść chociażby członkowie klubu radnych "Niezależnych". Wówczas przewodnicząca po konsultacji z radcą prawnym podkreśliła, że wszystkie statutowe komisje to komisje stałe, ale wniosek radnego zostanie w formie uchwały poddany pod głosowanie podczas kolejnej sesji

Finał całej sprawy miał miejsce w piątek, 28 grudnia. Podczas sesji rada głosowała nad zmianami w składzie komisji stałych. Nie było jednak - jak się można było spodziewać - poszerzenia składu komisji o dodatkowych członków. Wprowadzono jedynie zmiany personalne. Zbigniew Kusz z powodów osobistych wycofał się z członkostwa w komisji budżetu i rozwoju gospodarczego, a jego miejsce zajął Zbigniew Trocha. W komisji rolnictwa i ochrony środowiska miejsce Mirosława Janiaka zajmie natomiast Jacek Kalinowski. Wszystkie zmiany zostały przyjęte jednogłośnie.

Władysławów: W przyszłym roku najwięcej zainwestuj...
Budżet Turku przyjęty jednogłośnie na dowód chęci ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
wtorek, 18 czerwiec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.