Władysławów: Trzej Królowie podążali do stajenki

Trzej Królowie we Władysławowie

Barwne orszaki organizowane z okazji święta Trzech Króli zyskują na popularności. W tym roku organizuje je ponad 750 miejscowości w całym kraju. Mieszkańcy Władysławowa wzięli w nim udział już po raz piąty.

6 stycznia w Kościele katolickim przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli święto Trzech Króli: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Od 2011 r. jest to dzień wolny od pracy. Od 11 lat w tym dniu organizowane są kolorowe orszaki. Promocja miasta, pielęgnowanie tradycji - to najczęściej wskazywane przez samorządy cele zaangażowania w organizację Orszaku Trzech Króli.

Uczestnicy w kolorowych koronach oraz ze śpiewnikami wyruszyli w drogę, aby wraz z trzema królami podążać trasą wyznaczaną przez scenki obrazujące wędrówkę mędrców do miejsca narodzenia Jezusa. W świątecznym korowodzie podążała także orkiestra dęta, która swoją muzyką ożywiała wędrówkę. Na zakończenie orszaku wszyscy udali się do kościoła i wzięli udział w mszy świętej.

Wideo: Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Turku
Władysławów: Teściowie Daniela M. przerywają milcz...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 31 marzec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.