Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Władysławów: Umowy na wielkie pieniądze dla małych samorządów podpisane

Image_15

Wójtowie i burmistrzowie z Wielkopolski Wschodniej podpisali we Władysławowie umowy na dofinansowanie w ramach rządowego programu dotyczącego przebudowy dróg lokalnych.

Podczas podpisywania umów, oprócz wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna obecni byli także parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości: Ryszard Bartosik, Witold Czarnecki, Zbigniew Dolata, Leszek Galemba oraz Krzysztof Ostrowski. Jednak to przedstawiciele władz samorządowych z subregionu konińskiego byli najważniejszymi gośćmi, bowiem to starali się o środki dla swoich gmin. Koło reprezentowała wiceburmistrz Modrzejewska, umowę w imieniu Kramska podpisał wójt Józef Drop, w imieniu władz Kazimierza Biskupiego swój podpis złożył Jan Sikorski, zaś gospodarzy - gminę Władysławów reprezentował wójt Krzysztof Zając. Władysławów znalazł się wśród beneficjentów projektu. Suma przyznanej dotacji na przebudowę drogi gminnej w miejscowości Russocice wraz z chodnikami i odwodnieniem to 939 858 zł, co stanowi 80 proc. kosztów całej inwestycji. W planach jest przebudowa na odcinku 542 metrów, wraz z remontem nawierzchni bitumicznej i poszerzeniem o około metr. Projekt zakłada budowę chodnika oraz ciąg pieszo-rowerowy o łącznej długości ponad jednego kilometra. Skrzyżowanie z drogą powiatową zostanie zastąpione rondem. Dzięki temu zwiększyć ma się dostępność komunikacyjna, w tym także dojazd do terenów inwestycyjnych i nowych terenów mieszkalnych.

- To duża satysfakcja, że mogłem dzisiaj w imieniu rządu podpisać umowy na te niezwykle ważne dofinansowania. Nie muszę nikogo przekonywać, co znaczy remont dróg, modernizacja dróg. To bezpieczeństwo, ale też innowacyjność, rozwój. Ludzie chcą się osiedlać w tych miejscach, gdzie dobrze funkcjonuje infrastruktura drogowa, infrastruktura komunikacyjna. To napędza rozwój. To jest bezpieczeństwo, rozumiana tak dosłownie dostępność - mówił bezpośrednio po podpisaniu umów z samorządami wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Obecni na spotkani parlamentarzyści podkreślali, że ten projekt dał szansę małym samorządom. Polska ma się rozwijać w sposób zrównoważony - rosnąć w siłę mają nie tylko miasta, ale też małe ośrodki. Program jest dostępny dla gmin, które do tej pory nie mogły korzystać z podobnych inicjatyw ze względu na swoje możliwości finansowe.

- Jest to program przyjazny gminom niezasobnym. Umożliwia wyrównywanie szans, bo na tym rządowi Prawa i Sprawiedliwości zależy - podkreślał poseł Ryszard Bartosik.

Podziękowania złożył także wójt Krzysztof Zając: - Dziękujemy, że się „załapaliśmy” na tem program, że wprowadzono takie kryteria, dzięki którym te mniejsze gminy mogły skorzystać.


Władysławów: Specjaliści z PiS o programie #PlanDl...
Kawęczyn: Radni za ulgami dla przedsiębiorców

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 16 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.