Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Władysławów: W herbie gminy zagości złoty lew

nowy herb wladyslawowa
Ruszyły procedury związane z wprowadzeniem nowego herbu gminy Władysławów. Ma pojawić się w nim złoty lew trzymający w łapach podkowę. Radni przyjęli już stosowną uchwałę pozwalającą na dokonanie oficjalnych zmian m.in. pieczęci wójta, flagach i sztandarach. 
 
Kwestie związane ze zmianą herbu gminy Władysławów sięgają roku 2016, kiedy to po kontroli wojewody okazało się, że obecnie obowiązujący herb nie został w 2001 roku skonsultowany z Komisją Heraldyczną, a jedynie z Centrum Heraldyki, które jako instytucja pozarządowa nie może opiniować oficjalnie herbu gminy. 
 
W pracach nad nowym herbem bierze udział profesor Piotr Gołdyn. Miejsce na niebieskim polu zajmie lew, z głową zwróconą w prawą stronę, trzymający podkowę i strzałę grotem w dół - herb Dołęga. Sam lew zaczerpnięty został z rozbudowanego herbu rodu Kretkowskich. Nowy herb nawiązywać będzie do tego, który Władysławów otrzymał jako miasto w 1727 roku. Podczas poniedziałkowej sesji radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie projektów symboli heraldycznych. Do wymiany będą m.in. flagi, pieczęcie, sztandary oraz szyldy. 
Przyszłość Polski leży w twoich rękach, czyli kand...
Wideo: Jerzy Buzek z gestem poparcia dla Ireneusza...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Gość w wtorek, 05 maja 2020 13:25

Jakoś się nie spieszą ze zmianą tego herbu

Jakoś się nie spieszą ze zmianą tego herbu
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.