Władysławów: W OSP przelewali krew już po raz czwarty

Zbiórka krwi we Władysławowie

Już od czterech lat na jedną niedzielę strażnica OSP we Władysławowie zmienia się w punkt poboru krwi. Wszystko za sprawą odbywającej się tam akcji „Nie bądź żyła. Oddaj krew”.

Punktualnie o 10.00 rozpoczęło się we Władysławowie wielkie pobieranie krwi. Na pierwszy ogień poszli sami strażacy, którzy dając przykład pozostałym mieszkańcom dzielnie oddawali ten drogocenny płyn, który w wielu przypadkach ratuje nie tylko zdrowie, ale też życie. Z minuty na minutę przychodzili kolejni chętni, aby podzielić się krwią. Każda osoba, której udało się zakwalifikować jako krwiodawca i oddać 450 ml krwi otrzymała słodki prezent w postaci paczki czekolad. Dzielenie się krwią jest ważne, bo to lek, którego niczym nie można zastąpić.

Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie było krwi. Jedynym jej źródłem są zdrowi ludzie. Akcja nie odbyłaby się gdyby nie zaangażowanie druhów, a szczególnie Magdaleny Dębińskiej, która w 2016 roku ją zainicjowała i do dziś stara się o to, aby każdego roku we Władysławowie można było dzielić się krwią.

W tym roku udało się pobić rekord i zebrać 21 600 ml krwi! Zarejestrowało się 57 osób, z czego 12 pierwszy raz. Ogółem krew oddało 48 osób, po raz pierwszy 8 osób.

Paweł Żebrowski: Post scriptum do ostatniej sesji ...
Na żywo: UKS „Piątka” vs MKS Wisłok Strzyżów

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 29 listopada 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.