Władysławów: W przyszłym roku najwięcej zainwestują w drogi i oświetlenie

Sesja Rady Gminy Władysławów

Radni gminy Władysławów podczas ostatniej w tym roku sesji zdecydowali o kształcie gminnych finansów na 2019 rok. Na wydatki majątkowe przeznaczono w nim nieco ponad 1,9 mln złotych.

Zanim jednak skarbnik Marzena Ressel odczytała projekt uchwały budżetowej na następny rok radni przyjęli Wieloletnią Prognozę Finansową i wysłuchali opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej. W przyszłorocznym budżecie dochody gminy Władysławów ustalono na poziomie blisko 36 mln zł, zaś wydatki łącznie dadzą około 34 mln zł. Powstałą nadwyżkę budżetową samorząd przeznaczy na spłatę zobowiązań finansowych - kredytów i pożyczek. Komisje pozytywnie ustosunkowały się do projektu, jednak wnioskowały o przesunięcie środków na wykonanie oświetlenia w Chylinie (50 tysięcy) oraz zakup materiałów do świetlicy w Chylinie (10 tysięcy).

Wójt Elżbieta Klanowska podziękowała członkom komisji za pozytywne ustosunkowanie się do budżetu przygotowanego przez jej poprzednika, Krzysztofa Zająca. Przychyliła się także do wniosków złożonych przez poszczególne komisje. Radni jednogłośnie przyjęli zatem plan gminnych dochodów i wydatków na 2019 rok.

Na jakie inwestycje mogą liczyć mieszkańcy gminy? Do budżetu wpisano m.in. modernizację budynku hydroforni w Russocicach, projekt przebudowy sieci wodociągowej Kuny-Stara Wieś, a także rozbudowę sieci wodociągowej w Mariantowie, Piorunowie, Przyborowie i Władysławowie. W planach jest również uregulowanie gospodarki ściekowej na terenie gminy. 12 tys. zł zaplanowano na budowę chodnika na ul. Górniczej we Władysławowie, a 50 tys. zł na budowę sieci kanalizacji deszczowej w Wyszynie. Zmodernizowany będzie przepust w Tarnowskim Młynie. 187 tys. zł planuje się przeznaczyć na przebudowę drogi Przyborów - Stawki, a 150 tys. zł na przebudowę odwodnienia ul. Senatorskiej i Rynek we Władysławowie. Termomodernizację, ocieplenie stropu na poddaszu przejdzie także budynek Urzędu Gminy. Będzie to kosztowało 200 000 zł. W budżecie zapisano także inwestycje, które były planowane na ten rok, ale nie udało się ich doprowadzić do końca, jak chociażby budowa toru rolkowo-rowerowego.

Podczas spotkania radni i sołtysi złożyli sobie życzenia wszelkiej pomyślności oraz symbolicznie podzielili się opłatkiem.

Gm.Turek: Uroczysta sesja Rady Gminy na zakończeni...
Władysławów: Trocha za Kusza, czyli zmiany w skład...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Mieszkaniec w poniedziałek, 31 grudzień 2018 22:24

A kiedy w końcu zrobią chodnik od Dębowej do Polichna? Nie ma jak dojść lub dojechać rowerem do Władysławowa

A kiedy w końcu zrobią chodnik od Dębowej do Polichna? Nie ma jak dojść lub dojechać rowerem do Władysławowa
Gość
środa, 27 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.