• rodamed strona2 baner

Władysławów: W Wyszynie 500+ działa jak należy. Ale potrzebne przedszkole

Sesja Władysławów

W Wyszynie przybywa dzieci. Okazuje się jednak, że oprócz oczywistej radości jest też pewien problem związany ze wzrastającą liczbą mieszkańców tej miejscowości, a mianowicie - brak miejsca w przedszkolu. Czy gmina znajdzie rozwiązanie, które zadowoli młodych rodziców?

Sprawę podczas poniedziałkowej sesji rady gminy Władysławów poruszył Bartłomiej Wiśniewski.

- Jeśli chodzi o Wyszynę i okoliczne miejscowości 500+ działa bardzo dobrze, chłopaki się starają, dzieci mamy bardzo dużo. Kilka tygodni temu składałem wniosek o filię przedszkola w Wyszynie. Rodzice zgłaszają informacje, że mieszkają kilkadziesiąt metrów od przedszkola, a muszą dowozić dzieci np. do Krzymowa. GOK działał prężnie na przestrzeni kilku lat, można tam zrobić oddział przedszkolny. Myślę, że problem jest do rozwiązania, bo mamy teraz obok szkołę i można wykorzystać klasy na kontynuowanie tych zajęć. Jest ogromna potrzeba w Wyszynie, jeśli godzi o przedszkolaków. Klasę można zrobić w budynku GOK - apelował radny Wiśniewski.

O planach przekształceniu GOK na oddział przedszkolny wspomniała także wójt Elżbieta Klanowska.

- Rozmawiałam z dyrektorem. Zdajemy sobie sprawę, że oddział w Wyszynie jest niezbędny - mówiła pani wójt.

Okazuje się zatem, że za skutecznością programu 500+ muszą iść kolejne zmiany, takie jak chociażby właśnie zabezpieczenie miejsc w przedszkolach dla wszystkich małych mieszkańców.

Władysławów: Sołectwa kolejny raz bez funduszu
Policjanci zatrzymali dwóch kierowców posługującyc...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
poniedziałek, 20 maj 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.