Władysławów: Wiwat 3 maja!

Wiwat 3 maja!

Msza święta sprawowana w intencji ojczyzny oraz uroczystości przy pomniku „ Tym, co za Ojczyznę walczyli, cierpieli, ginęli…” - tak we Władysławowie wyglądały obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Centralnym punktem obchodów świąt państwowych we Władysławowie jest Rynek. Tam właśnie po mszy świętej wraz z miejscową orkiestrą dętą udali się zarówno zaproszeni goście jak i mieszkańcy oraz poczty sztandarowe. Honorową wartę przy pomniku pełnili harcerze. W okolicznościowym przemówieniu podkreślano rolę jaką pełnią patriotyczne wartości i jak ważna jest wspólna troska o dobro ojczyzny. Po przemówieniach delegacje złożyły wiązanki kwiatów przy pomniku „Tym, co za Ojczyznę walczyli, cierpieli, ginęli…”.

Uroczystości zakończyły występy okolicznościowe w wykonaniu uczniów ze szkoły podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie.

Kawęczyn: Kwiaty i występy w patriotycznych barwac...
Tuliszków: Obchody 228.rocznicy uchwalenia Konstyt...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Irena w poniedziałek, 06 maja 2019 14:55

A co, miał też strajkować? Dosyć już tej żenady.

A co, miał też strajkować? Dosyć już tej żenady.
Gość - Kubus w sobota, 04 maja 2019 09:37

...a gdzie był poseł jak nauczyciele strajkowali...

...a gdzie był poseł jak nauczyciele strajkowali...
Gość
niedziela, 03 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.