Władysławów: Wręczono nauczycielskie awanse

Awanse na stopień nauczyciela mianowanego
We wtorek, 14 września wręczono akty mianowania nauczycielom z gminy Władysławów, którzy otrzymali kolejne stopnie awansu zawodowego. 
 
 
 Mianowanie jest zwieńczeniem okresu pracy w charakterze nauczyciela kontraktowego. Żeby uzyskać stopień nauczyciela mianowanego nauczyciele muszą wykazać się m.in. pozytywnymi efektami w pracy dydaktycznej, opiekuńczej i wychowawczej oraz udowodnić, że potrafią rozpoznawać potrzeby rozwojowe uczniów.
 
Stopień nauczyciela mianowanego otrzymały: Emilia Radecka – nauczyciel w Szkole Podstawowej w Chylinie, Magdalena Witczak – nauczyciel w Szkole Podstawowej w Wyszynie, Alina Wojtyra – nauczyciel w Szkole Podstawowej w Natalii i Renata Podębska – nauczyciel wychowania przedszkolnego w Przedszkolu Gminnym we Władysławowie.
 
Droga kariery zawodowej nauczyciela składa się z kilku etapów, bowiem już na starcie osoba, która chce wykonywać ten zawód musi wykazać się odpowiednimi kwalifikacjami. Nawet będąc absolwentem wyższej uczeni o kierunku nauczycielskim, musi rozpocząć swoją drogę zawodową od odbycia stażu nauczycielskiego wymaganego do uzyskania awansu na stopień nauczyciela kontraktowego. Później może awansować na stopień nauczyciela mianowanego i dyplomowanego.
 
i Wójt Elżbieta Klanowska pogratulowała serdecznie pedagogom, wyrażając zadowolenie, iż nauczyciele z gminy Władysławów rozwijają swoje kompetencje, jednocześnie życząc wytrwałości i satysfakcji w pracy z dziećmi i młodzieżą, niesłabnącego zapału w pełnieniu tej jakże ważnej funkcji, pasji, umiejętnego budowania relacji z uczniami oraz samych sukcesów zawodowych i osobistych.
Wyjątkowy koncert ,,Z Konopnicką w tle”
Zawodnicy z Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku pow...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 31 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.