Władysławów: Współpraca dała dobre wyniki. Jest wotum zaufania i absolutorium

Sesja Rady Gminy Władysławów

Podczas piątkowej sesji radni gminy Władysławów udzielili pani wójt Elżbiecie Klanowskiej wotum zaufania, a chwilę później również absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. W obu głosowaniach rada była jednomyślna.

Przed głosowaniem nad wotum zaufania sekretarz Tomasz Rajczyk zaprezentował wszystkim raport o stanie gminy. Oprócz ogólnych informacji na temat gminy Władysławów znalazły się w nim także dane demograficzne, a także opis strategii, programów i projektów, które realizowane były w 2018 roku. Wskazano również najważniejsze strategiczne cele i zadania inwestycyjne. W dyskusji nad raportem głos zabrał radny Zbigniew Kusz dopytując, jakie plany ma gmina odnośnie budynku po byłej szkole podstawowej w Małoszynie. Wójt Klanowska odpowiedziała, że ma on służyć mieszkańcom, poprzez realizowanie zadań z zakresu kultury.

Po jednogłośnym udzieleniu wotum zaufania przyszedł czas na dyskusję nad sprawozdaniem z wykonania budżetu. Plan dochodów na koniec 2018 roku zakładał kwotę 37 700 48,12 zł, zaś plan wydatków to kwota 40 500 939,64 zł. Dochody zostały zrealizowane w kwocie 37 577 607,24 zł, zaś realizacja wydatków nastąpiła w wysokości 38 920 643,04 zł. Zobowiązania gminy na koniec roku wyniosły 3 770 000,00 zł. W ubiegłym roku na terenie gminy zrealizowany ponad 60 inwestycji, z czego największe to przebudowa sieci wodociągowej w Russocicach. Ponad trzy miliony złotych wydano na nowe drogi i chodniki. Tutaj najdroższą inwestycją była przebudowa drogi w Russocicach, która kosztowała ponad 2,3 mln zł. Na podstawie przedstawionych danych, po opiniach komisji oraz pozytywnym zdaniu Regionalnej Izby Obrachunkowej rada jednogłośnie udzieliła absolutorium. W imieniu swoim, byłego wójta Krzysztofa Zająca oraz pracowników urzędu podziękowania złożyła wójt Elżbieta Klanowska.

- Dziękuje radnym, sołtysom, dyrektorom jednostek organizacyjnych i stowarzyszeniom, bo gdyby nie dobra współpraca to tych wyników nie udałoby się osiągnąć. Są spory, ale najważniejsze, abyśmy dążyli do konsensusów dla dobra mieszkańców - mówiła.

Tuliszków: Ponowny pożar budynku mieszkalnego w mi...
Dobra: Impreza jakiej jeszcze nie było! Rafa Jezio...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 25 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.