Władysławów: Wszyscy radni za wotum zaufania i absolutorium dla wójt Elżbiety Klanowskiej

P6260119_Fotor
Samorząd gminy Władysławów podsumował działania podejmowane w minionym roku, a radni wyrazili swoje poparcie udzielając wotum zaufania i jednogłośnie opowiadając się za absolutorium dla wójt Elżbiety Klanowskiej.
 
 
Od ubiegłego roku podczas sesji absolutoryjnej konieczne jest przedstawienie raportu o stanie gminy. - Raport o stanie gminy jest oddany w ręce radnych, sołtysów i mieszkańców. Jest naszą oceną aktualnego stanu w 2019 roku. Został przygotowany w oparciu o informacje pracowników urzędu gminy, jednostek nam podległych i instytucji działających na terenie gminy Władysławów. Jeden z dokumentów strategicznych dla naszej gmin kończy się w tym roku i będziemy opracowywać nowy - wyjaśniała istotę raportu wójt Elżbieta Klanowska. W dokumencie tym znalazły się informacje dotyczące demografii, wykonanych inwestycji czy mienia komunalnego. Prezentacji raportu dokonał sekretarz gminy Tomasz Rajczyk. Jednym z punktów, na który zwrócił szczególną uwagę to wydatki na oświatę, które w ubiegłym roku wyniosły ponad 14,8 mln zł, z czego 9,7 mln zł stanowiła subwencja oświatowa. Raport został przyjęty przez radnych bez dyskusji, a w głosowaniu nad wotum zaufania wszyscy byli jednomyślni. 
 
Następnie wysłuchano sprawozdania z działalności finansowej, które przedstawiła skarbnik gminy Marzena Ressel. Budżet gminy Władysławów na 2019 zakładał dochody na poziomie 35,3 mln zł, natomiast wydatki ustalono na poziomie 33,9 mln zł. Po wprowadzeniu zmian w budżecie dochody wynosiły 40,4 mln zł, a wydatki 39,7 mln zł. Konieczność zmian była związana przede wszystkim ze zmianą wysokości subwencji oświatowej, a także otrzymywanych z budżetu państwa dotacji. Dochody gminy udało się zrealizować w 99,96 proc., zaś wydatki na poziomie 95 proc. 
 
- Jeśli chodzi o budżet to został on wykonany praktycznie w 100 procentach Możemy być zadowoleni. Świadczy to o tym, że został zaplanowany w sposób prawidłowi i wykonany w sposób prawidłowy. Nie jestem do końca zadowolona z wydatków inwestycyjnych, ale myślę, że w 2020 roku będą one wykonane w większym stopniu. Jesteśmy gminą socjalną, świadczenia stanowią ponad 13 mln zł, ponad 14 mln zł to wydatki związane z oświatą, powodują one ze budżet na pozostałe zadania jest znacząco ograniczony, ale staramy się je dzielić tak, aby w każdej miejscowości coś robić - mówiła wójt Elżbieta Klanowska, dziękując jednocześnie wszystkim pracownikom i jednostkom, które wspólnie pracują na jak najlepsze wykonanie budżetu.
 
 
Tuliszków: Decyzja została podjęta. Umowa na budow...
Gwałtowne burze nad powiatem tureckim

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 26 wrzesień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.