Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Władysławów: Veritatis splendor („Blask prawdy”)

Dzień Papieski

19 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym apelu upamiętniającym XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”, który przypada każdego roku w rocznicę wyboru Papieża Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – 16 października.

Dzień Papieski to czas, w którym wyrażamy wdzięczność za pontyfikat Papieża Polaka.

Veritatis splendor, to dziesiąta encyklika św. Jana Pawła II o niektórych podstawowych problemach nauczania moralnego Kościoła. Podstawowym celem encykliki stało się przypomnienie fundamentalnych prawd doktryny katolickiej z zakresu moralności, odnoszących się do różnych dziedzin ludzkiego życia, w kontekście współczesnych prób ich podważania lub zniekształcania.

Uczniowie przedstawili sylwetkę Papieża Polaka oraz dorobek jaki pozostawił po Sobie. Święty Jan Paweł II wielokrotnie zwracał się do młodych wskazując im drogowskazy życia: „Każdy z Was, młodzi Przyjaciele znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte, jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić (…). Utrzymać i obronić, w sobie i wokół siebie, obronić dla siebie i dla innych”.

Uroczystą akademię poprowadzili uczniowie z klasy pierwszej, piątej i ósmej. Niech dorobek i pamięć o tym wielkim Polaku zachowa się w pamięci kolejnych młodych pokoleń Polaków.

W sercach na zawsze swoich Jana Pawła II zachowali
Dzień Papieski w Szkole Podstawowej w Wyszynie pokazali
Mówił do biednych i bogatych klękali przed NIM wielcy świata
Była tam gdzie głód i nędza nauka Jana Pawła II do dziś zwyciężą
Budujmy dobro miłość prawdę wolność
Dnia co dziennego MAMY JANA PAWŁA II ŚWIĘTEGO

Materiał nadesłał Andrzej Burszewski
Dobra: Dumni druhowie z Miłkowic mają nowe auto i ...
Znajdź interesujący cię numer w internecie

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 15 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.