Władysławów: Zarząd Gminny OSP w nowym składzie

osp wyszyna

Wyłonienie składu Zarządu Gminnego OSP we Władysławowie było głównym punktem zebrania, które miało miejsce w sobotę (6 listopada) w Wyszynie. Druhowie podsumowali minioną kadencję i wyznaczyli plany na przyszłość.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele jednostek z całej gminy Władyławów, a także władze samorządowe z wójt Elżbietą Klanowską na czele oraz radni.

Na samym początku minutą ciszy uczczono pamięć tych, którzy w minionych miesiącach odeszli na zawsze. Następnie po zapoznaniu się z porządkiem i regulaminem zebrania, a także po wyłonieniu składów komisji wszyscy mogli wysłuchać sprawozdania z działalności Zarządu Gminnego, które przedstawił komendant gminny, druh Witold Dębiński. Podkreślał on, że mijająca kadencja obfitowała w wiele wydarzeń, które obrazują rozwój ochotniczych straży nie tylko na terenie gminy, ale też powiatu czy województwa.

Jednym z głównych czynników stymulujących ten rozwój było wprowadzenie dofinansowania na zakup sprzętu i wyposażenia osobistego strażaków. Środki pozyskiwano z Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji czy też Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wkład własny natomiast pokrywał samorząd gminy Władysławów. W ten sposób udało się nie tylko zakupić sprzęt i umundurowani dla strażaków, ale też samochody dla OSP Kuny, OSP Chylin i jednostki w Międzylesiu. Jak podkreślił komendant gminny, w następnej kadencji priorytetem będzie zakup auta dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszynie, która była gospodarzem sobotniego zebrania. W ostatniej kadencji dwie jednostki z gminy Władysławów - OSP Kuny i OSP Chylin zostały włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Udało się również podwyższyć diety dla strażaków za udział w akcjach gaśniczych i szkoleniach. Wyzwaniem dla druhów był początek pandemii COVID-19. Brakowało odpowiedniego sprzętu, środków ochrony osobistej. Na szczęście udało się wyposażyć jednostki tak, aby bezpiecznie mogły wyjeżdżać do pomocy mieszkańcom, a także pomagać chociażby w dowozach do punktów szczepień. Komendant podkreślił również zaangażowanie druha Michała Maciaszka w szkolenie młodzieżowych drużyn pożarniczych.

- Pamiętajmy, że straż nie jest ani moja, ani twoja, straż jest nasza. Niech bycie strażakiem ochotnikiem przynosi zaszczyt i stanowi powód do dumy - podsumował Witold Dębiński.

Najważniejszym punktem zebrania był wybór członków zarządu na nową kadencję. Jego skład przedstawia się następująco:

Prezes - Mirosław Janiak
Wiceprezes - Kazimierz Michalak,
Wiceprezes - Wiesław Kałużny
Skarbnik - Zbigniew Woziński
Komendant gminny - Witold Dębiński
Sekretarz - Przemysław Ptak

Członkowie zarządu:
Michał Maciaszek
Piotr Wojdak
Marian Przyszło

Przedstawiciele do Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP:
Mirosław Janiak
Michał Maciaszek
Robert Szkudlarek


Władysławów: Ekstremalna „Pogoń za Turem”
Dziesięć rund i 14. zwycięstwo. Kamil Gardzielik w...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.