Władysławów: Zmiany w opłatach za śmieci

Sesja Władysławów

Rada gminy Władysławów przyjęła nowe stawki opłat za odbiór i zagospodarowanie odpadów. Od przyszłego roku mieszkańcy zapłacą więcej, ale udało się wypracować kompromis i podwyżka nie będzie tak wysoka, jak początkowo zakładano.

Uchwalając stawkę opłaty, rada gminy ma obowiązek uwzględnienia liczby mieszkańców zamieszkujących gminę, ilość wytwarzanych na terenie gminy odpadów komunalnych, koszty funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, czyli koszty odbierania, transportu, zbierania, odzysku i unieszkodliwiania odpadów komunalnych, tworzenia i utrzymywania punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych i obsługi administracyjnej tego systemu. Przy wyliczeniu stawki opłaty dla mieszkańców gminy Władysławów wzięto pod uwagę szacunki przewidywanej liczby mieszkańców i ilości na oraz i funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami. W projekcie uchwały zapisano, że stawka opłaty powinna być ustalona na poziomie 24,00 zł od osoby w przypadku segregowania odpadów, a w przypadku braku segregacji ponoszona opłata byłaby dwukrotnie większa.

Podczas sesji padł wniosek, aby zmienić zapis uchwały w części odnoszącej się do proponowanych stawek. Proponowano, aby opłata za odpady zbierane selektywnie wynosiła 19 zł (38 zł w przypadku braku segregacji). Radni przyczynili się do takiego rozwiązania i jednogłośnie poparli uchwałę.Nowy samochód specjalny w KP PSP Turek
Przykona: Osada leśna Zwierzyniec znika z mapy

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 17 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.