Władysławów: Znów poleje się krew

Akcja poboru krwi

Ostatnia niedziela kwietnia we Władysławowie upłynie pod znakiem dzielenia się krwią. Już po raz czwarty tamtejsi strażacy ochotnicy postanowili zorganizować zbiórkę tego najcenniejszego z leków.

Dzielenie się krwią jest ważne, bo to lek, którego niczym nie można zastąpić. Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie było krwi. Jedynym jej źródłem są zdrowi ludzie. Pierwszą zbiórkę przeprowadzono w 2015 roku. Pierwsza edycja okazała się sukcesem, dlatego od tamtej pory strażacy z jednostki we Władysławowie starają się kontynuować akcję, każdego roku przyciągając dziesiątki krwiodawców. Szczególnie cieszy fakt, że do grona osób, które regularnie oddają krew wciąż przybywają kolejni chętni.

W tym roku akcja „Nie bądź żyła, oddaj krew” odbędzie się 28 kwietnia w godz. od 10.00 do 14.00.

„Ostatki na ludową nutę” w Miejskim Domu Kultury w...
Czy szkoły średnie powiatu tureckiego są przygotow...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 08 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.