Władysławów: Zwolnień nie będzie, czyli trudny rok przed oświatą

Edukacja we Władysławów

Czy nauczycieli we Władysławowie czekają zwolnienia? Wójt Elżbieta Klanowska uspokaja, ale wiadomo, że konieczne będą pewne ruchy, bo rok szkolny 2019/20 będzie dla gminnej oświaty wyjątkowo trudny.

Dyskusję o tym, co czeka oświatę w przyszłym roku szkolnym rozpoczął radny Bartłomiej Wiśniewski.

- Rok 2019/20 dla szkolnictwa będzie bardzo trudny, najtrudniejszy od lat. Jestem po rozmowie z panią dyrektor. Będzie dużo nauczycieli we Władysławowie do zwolnienia. Jeśli pani wójt będzie bardzo krótko współpracować z dyrektorami szkół to poradzimy sobie, ale jeśli jedna nauczycielka będzie mieć 26 godzin w jednej szkole, a w drugiej 16 to rzeczywiście może nieciekawie dziać się na sesjach i komisjach, bo co niektórzy bedą walczyli o swoje. Zaciskamy pasa, mówię też o sobie, ale jestem przekonany, ze jeśli pani wójt będzie pilnowała tego aby sytuacja była równa dla nauczycieli to poradzimy sobie, a jeśli nie, to będzie nieciekawie - mówił radny.

W odpowiedzi wszyscy mogli usłyszeć, że na początku kwietnia ma w tej sprawie odbyć się spotkanie z dyrektorami.

- Chcemy wspólnie wypracować zasady, które pozwolą, aby w pierwszej kolejności dać możliwość pracy nauczycielom, którzy mają etaty. Priorytetem jest to, aby ci stali nauczyciele na terenie gminy mieli pracę w kolejnych latach zapewnioną - wyjaśniała wójt Klanowska, dodając, że obawy o przyszłość nauczycieli były już wiele razy.

Do tej pory nikt nie został zwolniony i trzeba mieć nadzieję, że tak będzie również tym razem.

Władysławów: Ks. Sławomir Świerad Pettke proboszcz...
Władysławów: Sołectwa kolejny raz bez funduszu

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 18 wrzesień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.