Wniosek na geotermię i drugi odwiert z pozytywną oceną formalną

Geotermia Turek

Od dobrych wiadomości rozpoczęła się korespondencyjna sesja Rady Miejskiej w Turku. Burmistrz Romuald Antosik przekazał informację o pozytywnej ocenie formalnej wniosku, jaki PGKiM złożyło na budowę geotermii i drugi odwiert w Turku.

Jeszcze pod koniec ubiegłego roku Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Turku złożyło wniosek na drugi odwiert geotermalny oraz na budowę geotermii. Projekt opracowany był w ramach programu Geotermia Plus i opiewa łącznie na kwotę 55 mln.zł. Spółka ubiega się o wsparcie finansowe w wykonaniu otworu geotermalnego Turek-GT-2 wraz z budową ciepłowni geotermalnej z wykorzystaniem wymiennika ciepła i absorpcyjnej bromolitowej pompy ciepła, oraz budową rurociągu pomiędzy istniejącym już otworem geotermalnym Turek GT-1, a planowanym otworem Turek GT-2. Drugi odwiert i przyszła ciepłownia geotermalna byłyby zlokalizowane przy ul. Korytkowskiej, w sąsiedztwie pierwszego odwiertu, na działkach należących do miasta.

Według nieoficjalnych jeszcze informacji, które podczas sesji przekazał burmistrz Turku wniosek PGKiM przeszedł pozytywną ocenę formalną.

- Wszystko zmierza do tego, aby w niedługim czasie - kilku lat - geotermia w Turku powstała - podsumował Romuald Antosik.

Muzeum Miasta Turku- Zasady zwiedzania obowiązując...
Wideo: Kolejny sprzęt dla SP ZOZ w Turku oficjalni...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 25 październik 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.