Wnioskujemy o modernizację OSiR przy Armii Krajowej

OSiR Armii Krajowej

Pojawiła się okazja do modernizacji Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Armii Krajowej w Turku, gdzie miałoby powstać Centrum Sportów Plażowych. Miasto Turek zabiega o dofinansowanie inwestycji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Wniosek złożony do premiera, za pośrednictwem Wojewody Wielkopolskiego, dotyczy modernizacji zdegradowanego obiektu Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Armii Krajowej, gdzie miałoby powstać Centrum Sportów Plażowych. Byłby to kompleks pięciu boisk do zespołowych sportów plażowych (np. siatkówka plażowa), jednego boiska do plażowej piłki nożnej, zaplecza szatniowo-sanitarnego połączonego z zadaszonym budynkiem, który latem może być rolkowiskiem, a zimą lodowiskiem.

OSiR przy ul. Armii Krajowej powstawał w latach 1973-1983. Przez lata obiekt, którego powierzchnia wynosi 3,37 ha, uległ zniszczeniu i degradacji. Kilka lat temu Miasto podjęło się etapowej odbudowy OSiR. W 2017 r. udało się wybudować nowoczesny i atrakcyjny wodny plac zabaw, siłownię zewnętrzną oraz plac zabaw z różnorodnymi urządzeniami. W dalszym etapie jest budowa Centrum Sportów Plażowych, które Miasto mogłoby wykonać pod warunkiem otrzymania dofinansowania rządowego.

Budowa Centrum Sportów Plażowych miałaby kosztować ok. 3 mln zł.

źródło: miastoturek.pl

15 tys. zł dla Pauliny Styś - absolwentki ZST w Tu...
Europejskie Dni Ptaków 2020

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Mmx w czwartek, 08 październik 2020 06:58

Trzeba było OSiR zrobić a nie ruszac parku taki piękny park zniszczyli
Jak nie ma się o czymś zielonego pojęcia to się nie rusza tego.
A OSiR piasku na boiska nawiedza co najtańsze ,a baseny ??

Trzeba było OSiR zrobić a nie ruszac parku taki piękny park zniszczyli Jak nie ma się o czymś zielonego pojęcia to się nie rusza tego. A OSiR piasku na boiska nawiedza co najtańsze ,a baseny ??
Gość - Turkowianka w środa, 07 październik 2020 18:42

A co z basenem i brodzikiem? Może da się je jeszcze w ten plan modernizacji wkomponowac. Stanowiłyby fajne uzupełnienie wodnego placu zabaw

A co z basenem i brodzikiem? Może da się je jeszcze w ten plan modernizacji wkomponowac. Stanowiłyby fajne uzupełnienie wodnego placu zabaw
Gość
środa, 02 grudzień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.