Wodociąg i kanalizacja w modernizacji

wodociąg i kanalizacja

Na wielu ulicach w Turku trwają prace związane z modernizacją sieci wodociągowej. Efektem działań Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Turku są nowe, niezawodne hydranty na ulicach i inne odnowione elementy infrastruktury wodnej.

Chociaż modernizacja sieci wodociągowej i sieci kanalizacyjnej prowadzona jest systematycznie i na bieżąco na terenie całego miasta, to szczególnie teraz, w okresie letnim, widać efekty tej pracy. Zauważają to także mieszkańcy, którzy coraz częściej zapytują o cel naszych prac.

Dziesiątki hydrantów, zasuw, węzłów, podejść wodomierzowych opasek i zasuw na przyłączach sieci wodociągowej wymieniliśmy już w tym roku. Prace prowadzone były na Os. Wyzwolenia i m.in. na ulicach: Zielonej, Uniejowskiej, Niepodległości, Chopina, Zdrojki Lewe, Malinowej i Wschodniej.
Jednocześnie modernizowana jest sieć kanalizacyjna. Przedsięwzięcie polega na konserwacji urządzeń, czyszczeniu studni i kanałów. Taką modernizacje przeszły już rury kanalizacyjne na ulicach: Narutowicza, Starzyńskiego, Sucharskiego, Królowej Jadwigi, Sobieskiego, Kutrzeby, Makowej, Kwiatowej, Czystej, Legionów Polskich, Uniejowskiej, Niepodległości, Piłsudskiego i Spółdzielców.

Warto podkreślić, że modernizacje prowadzone są bez wpływu na dostawę wody bądź odbiór ścieków od mieszkańców. Za to zapewnią niezawodne działanie urządzeń na kolejne lata.

Zarząd PGKiM Sp. z o.o.

Brudzew: Zbiorniki i budżety mogą wyschnąć po likw...
Wojewoda i marszałek przyjrzą się grantowi dla prz...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 25 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.